Agnieszka Serafinowicz

Opady śniegu? O tym pamiętaj przed ruszeniem w drogę. Jak założyć łańcuchy na koła?

Opady śniegu w całym kraju, jeżeli czeka was dłuższa droga, lepiej do niej się przygotować. To nietrudne, a my wam to ułatwimy.

Nad Polskę nadciągnęła prawdziwa zima. Opady śniegu w całym kraju przysypują białym puchem wszystkie drogi. Dzieci cieszą się z zabaw na śniegu, dorośli, szczególnie ci, których czeka podróż samochodem. Już mniej. Zakładamy, że opony zimowe, czy przynajmniej dobre opony całoroczne macie już na kołach, ale to nie jedyne o czym warto pamiętać i mieć przy sobie zimą.

Opady śniegu – jak się przygotować?

Infografikę dla kierowców przygotowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, prezentuje się ona następująco:

opady śniegu - przygotuj się

Opady śniegu – sprawdź ciśnienie opon

Na wszelki wypadek wyjaśniamy. Sprawdzenie opon to nie tylko ich ogólna kondycja, ale również ciśnienie. Pamiętajcie, na mrozie ciśnienie powietrza w oponach spada (przy wyższych temperaturach ciśnienie rośnie), dlatego jeżeli korzystacie z opon całorocznych i pompowaliście je w letnich temperaturach, to na mrozie powietrza w nich będzie najprawdopodobniej za mało. W przypadku opon zimowych, zakładamy, że zmienialiście je niedawno, więc powinny być w miarę, ale jeżeli zmienialiście przy złotej jesieni i 20 stopniach to również w tym przypadku warto sprawdzić ciśnienie i ewentualnie dopompować.

Opady śniegu – jak założyć łańcuchy?

Do powyższej listy dodałabym jeszcze jedno, jeżeli planujecie wyjazd w góry, warto zapakować do bagażnika łańcuchy na koła. Pamiętajcie, że ich założenie jest obowiązkowe, gdy na drodze górskiej miniecie znak C-18 „Nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych”. Ich montaż nie jest taki trudny, nie musicie prosić faceta o pomoc. Dowód? Instrukcja Pani M3chanik:

Na koniec jeszcze przydatna porada, zajrzyjcie do poniższego materiału:

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze