Olej silnikowy receptą na długowieczność

Perfekcyjnie utrzymany samochód i działający z precyzją szwajcarskiego zegarka silnik, to marzenie każdej pasjonatki starych samochodów. Wbrew powszechnej opinii, nowoczesne i w pełni syntetyczne oleje silnikowe mogą być używane również w dobrze utrzymanych "samochodach z duszą".

fot. Mobil 1

Olej silnikowy daje autu drugie życie. Zbyt niski jego poziom może spowodować poważne uszkodzenie serca samochodu oraz narazić nas na wysokie koszty naprawy. Jego rola w przedłużaniu żywotności pojazdu jest przez wielu kierowców niedoceniana. A szkoda, bo przecież to olej ma właśnie decydujący wpływ na poprawę parametrów pracy jednostki. Ogranicza tarcie, chroni przed korozją, wspomaga chłodzenie silnika i zabezpiecza jego wnętrze przed gromadzeniem się osadów. 

Przez lata powstało wiele błędnych przekonań na temat olejów silnikowych. Jeden z mitów mówi, że oleje syntetyczne nie mogą być używane w starych autach, również tych zabytkowych. Według badania Mobil 1, tak twierdzi co piąty polski kierowca. To błędne przekonanie funkcjonuje, pomimo że od ponad trzydziestu lat silniki samochodów zalewane są olejami syntetycznymi. Nie jest prawdą, że oleje syntetyczne powodują rozszczelnienie starych silników.

Przykładowo oleje Mobil 1 są używane nie tylko w fabrykach m.in. Mercedes-Benz, Porsche, czy też Astona Martina, ale także są dedykowane do zalewania jednostek oldtimerów tych marek.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

osobiście wolę Hyundai xteer bo mi go silnik nie bierze a inne oleje brał także ja go już nie wymienię bo szkoda silnika żeby się zacierał

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze