Okulary przeciwsłoneczne w stylu Nissana

Okulary przeciwsłoneczne w stylu Nissana

06 czerwca 2017
Tomáš Král, utytułowany słowacki projektant, postanowił oddać cechy najmniejszego modelu Nissana w przedmiocie niezbędnym każdemu kierowcy, tworząc oryginalne okulary przeciwsłoneczne.

Przed pochodzącym ze Słowacji Tomášem Králem, jednym z czołowych twórców wzornictwa przemysłowego w Szwajcarii, Nissan postawił jasne wyzwanie - stworzyć przedmiot, dekoracyjny lub użytkowy, inspirowany stylem nowego Nissana Micra.
„Jako projektant sztuki użytkowej zawsze staram się, aby tworzony przeze mnie przedmiot był funkcjonalny i odpowiadał potrzebom klientów, do których jest kierowany” - powiedział Tomáš Král.

Mając niemal nieograniczone możliwości artysta w zasadzie od razu pomyślał o okularach przeciwsłonecznych. Stanowią niezbędny dodatek na wiosnę i lato, a ich okrągły kształt przywodzi na myśl świat samochodów i sportową jazdę. To był strzał w dziesiątkę!

„Zaprojektowałem okulary pasujące zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Kolory ich oprawek odpowiadają barwom lakierów, w jakich dostępna jest nowa Micra. Są wśród nich kolory odważne, wręcz jaskrawe, jak i bardziej eleganckie i stonowane, w zależności od gustu użytkownika” – dodał Tomáš.
 
Styl okularów nawiązuje do licznych zaokrągleń i obłości we wnętrzu Nissana Micra. „Klapki nawiewu, koło kierownicy, przyciski na desce rozdzielczej, a przede wszystkim połączone płynną linią zegary na tablicy przyrządów stanowiły dla mnie główną inspirację” – wyjaśnia artysta. I dodaje: „Zależało mi na tym, żeby okulary przywodziły na myśl główne cechy nowego miejskiego Nissana: sportowy wygląd, nowoczesność i dynamikę. A dodatkowo zapewniały komfortową i bezpieczną jazdę w słoneczne dni”.
 
Stylowe okulary mają podkreślić osobowość kierowcy nowego Nissana Micra nie tylko wtedy, gdy siedzi za kierownicą swojego samochodu, ale także w każdym innym miejscu i sytuacji – na ulicy, przy porannej kawie na tarasie, w czasie wycieczki w góry czy na plaży.

Nowa Micra stanowi wdzięczny obiekt inspiracji dla projektantów: od lampy węgierskiego duetu Position Collective, poprzez kolekcję ubrań Przemka Gibaszewskiego, szezlong oraz wiszącą lampę Czecha Martina Žampacha, aż do okularów przeciwsłonecznych słowackiego artysty Tomáša Krála.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!