Odeta Moro-Figurska najbardziej ekonomicznie jeżdżącym kierowcą

Intensywnie żółte samochody przyciągały wzrok warszawskich przychodniów w miniony wtorek. Ulice stolicy zamieniły się w tor testowy, a zaproszone do gry miejskiej gwiazdy walczyły o tytuł najbardziej ekonomicznie jeżdżącego kierowcy. Rywalizację wygrała Odeta Moro-Figurska.

Wyzwanie Shell Fuelsave, oprócz Odety, podjęli również m.in. Conrado Moreno, Bartosz Obuchowicz i Kazimierz Mazur. Uczestnicy pokonywali wyznaczoną trasę w czterech dwuosobowych zespołach. Ich zadaniem było zastosowanie się do zasad ekonomicznej jazdy i spalenie jak najmniejszej ilości paliwa.

Dzięki uprzejmości Honda Poland w zawodach wykorzystano samochody Honda Civic 5D z silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 litra.

Odeta Moro-Figurska
fot. Daniel Kruczyński

Uczestnicy zabawy mieli do pokonania trasę biegnącą miedzy punktami: Stawki – Plac Zamkowy – Stadion Narodowy – Plac Konstytucji – Park Kultury w Powsinie. Jakby sama konieczność pokonania ruchliwych i zatłoczonych odcinków nie wystarczyła, uczestnicy musieli również zmierzyć się z rebusami i zagadkami. Doświadczyli niewygody korków, trudów utrzymania stałej prędkości w ruchu miejskim i nauczyli się zasad oszczędnego korzystania z klimatyzacji.

Odeta Moro-Figurska, prezenterka i dziennikarka, okazała się najlepsza – zakończyła wyścig ze średnim spalaniem na poziomie 7.015 l na 100 km.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze