Karolina Chojnacka

Od wybiegu po autostradę. Volvo prezentuje wyjątkową torebkę

Volvo X 3.1 Phillip Lim jest znany z przesuwania granic w pozyskiwaniu alternatywnych materiałów w celu stworzenia luksusowych ubrań i dodatków. Neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla sukienka wykonana z alg to tylko przykład tego, co jest w stanie stworzyć projektant. Teraz, wraz z Volvo, zaprojektował wyjątkową torebkę.

Volvo połączyło siły z 3.1 Phillip Lim, by stworzyć torebkę dla kobiet, który cenią sobie troskę o środowisko. Torba ma być idealnym towarzyszem weekendowych wypadów i stanowi esencję skandynawskiego designu.

Volvo prezentuje wyjątkową torebkę
Volvo prezentuje wyjątkową torebkę, fot. materiały prasowe / Volvo

Torba jest wykonana z nowego, ekologicznego materiału Nordico, który już wkrótce zadebiutuje we wnętrzach nowej generacji modeli Volvo. Pierwszym samochodem, we wnętrzu którego będzie wykorzystany ten materiał to C40 Recharge.

Nordico składa się z tekstyliów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak butelki PET, materiał bioatrybutowy ze zrównoważonych lasów w Szwecji i Finlandii oraz korków z recyklingu z przemysłu winiarskiego

Volvo dba o zrównoważony rozwój

W nadchodzących latach Volvo wprowadzi na rynek zupełnie nową rodzinę samochodów w pełni elektrycznych. Do 2030 roku szwedzki producent zamierza oferować klientom wyłącznie samochody w pełni elektryczne. Począwszy od C40 Recharge, wszystkie nowe, w pełni elektryczne modele Volvo będą całkowicie pozbawione skórzanych elementów i dodatków.

Decyzja firmy o wnętrzach samochodów pozbawionych skórzanych elementów wynika z obaw o negatywny wpływ hodowli bydła na środowisko, w tym przede wszystkim wylesiania. Szacuje się, że zwierzęta gospodarskie są odpowiedzialne za około 14% globalnych emisji gazów cieplarnianych z działalności człowieka, przy czym większość pochodzi z hodowli bydła. Zamiast skórzanych opcji wnętrza, Volvo zaoferuje swoim klientom alternatywne, wysokiej jakości ekologiczne materiały wykonane ze źródeł biologicznych i pochodzących z recyklingu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze