Obwodnica Poznania zyska trzeci pas ruchu. Autostrada Wielkopolska planuje dużą inwestycję

Autostradowa obwodnica Poznania zostanie zmodernizowana na długości ok. 10 kilometrów. Dzięki temu obwodnica, znajdująca się w ciągu autostrady A2, będzie miała trzy pasy na całej swojej długości.

Jak poinformowała w imieniu spółki Autostrada Wielkopolska (AWSA) Anna Ciamciak ruszyły prace przygotowawcze w związku z rozbudową obwodnicy Poznania od węzła Poznań Krzesiny do węzła Poznań Wschód. W ten sposób obwodnica, znajdująca się w ciągu autostrady A2, będzie miała trzy pasy na całej swojej długości.

Autostradowa obwodnica Poznania zostanie zmodernizowana na długości ok. 10 kilometrów. Poza budową trzeciego pasa w kierunku wschodnim i zachodnim, na liczącym 10 kilometrów odcinku zmodernizowana zostanie nawierzchnia na całej szerokości jezdni. Wymienione zostaną bariery ochronne, oświetlenie i inne elementy infrastruktury technicznej.

Wartość przebudowy szacowana jest na ponad 100 milionów złotych. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się inwestycja. Rzeczniczka AWSA podkreśliła, że całość planowanej inwestycji zostanie pokryta ze środków własnych spółki.

Obwodnica Poznania zyska trzeci pas ruchu, fot. Autostrada Wielkopolska
Obwodnica Poznania zyska trzeci pas ruchu, fot. Autostrada Wielkopolska

Wcześniej trzeci pas ruchu w każdym kierunku dobudowany został na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny. Prowadzona w latach 2019-2020 inwestycja objęła odcinek o długości 16 kilometrów i kosztowała ponad 200 milionów złotych.

Według danych AWSA, obecne natężenie ruchu na tym odcinku A2 sięga 90 tysięcy pojazdów na dobę. Co czwarty korzystający z autostradowej obwodnicy stolicy Wielkopolski płaci za przejazd, a 75% ruchu na obwodnicy stanowią pojazdy wjeżdżające z trasy S11, arterii miejskich i S5, które korzystają z obwodnicy bezpłatnie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze