Obóz treningowy motocyklistek w Almerii rozpoczęty!

W poniedziałek rozpoczął się pierwszy kobiecy obóz treningowy Road-Racing organizowany przez międzynarodową federację motocyklową FIM.

W treningu bierze udział dwadzieścia pań z ośmiu krjaów (m.in. Kanady, Islandii, Hiszpanii, Francji czy Finlandii). Obóz zorganizowany jest we współpracy z BMW Motorrad.

Uczestniczki trenują pod okiem doświadczonych zawodników i ekspertów, jednak poza treningiem praktycznym przejdą zajęcia związane z właściwym odżywieniem czy wzmocnieniem kondycji psychicznej. Maria Costello (Wielka Brytania) oraz Ismael Bonilla (Hiszpania) – znani kierowcy wyścigowi, którzy są jednymi z instruktorów na kursie, podzielą się swoim doświadczeniem i zdradzą tajniki na osiągnięcie sukcesu.

Uczestniczki mają świetną okazję, aby podnieść swoje umiejętności, ale także zdobyć wiedzę teoretyczną.

Jedną z misji FIM jest zachęcanie kobiet do startowania w różnych motocyklowych dyscyplinach, dlatego też trening, jaki właśnie odbywa się w Hiszpanii, jest ważnym motocyklowym wydarzeniem.

Obóz FIM Women’s Road Racing Training 2014 wystartował w poniedziałek w Almerii.
fot. FIM

A co mówią uczestniczki treningu?

Jennifer Roth, Kanada:
– To pierwszy raz, kiedy mam okazję pojeździć w Europie, pierwszy raz na BMW i wydaje mi się, że obsługa maszyny tej marki jest niezwykle łatwa, choć spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Tor, w porównaniu z tym, co mamy w Ontario, jest po prostu świetny. Bardzo mi się tu podoba. Trening jest wart swojej ceny. A dziewczyny tutaj są po prostu fantastyczne. Świetnie, że możemy sobie nawzajem pomagać i nawiązywać nowe kontakty.

– Dla Komisji Kobiet FIM ważne jest wsparcie BMW Motorrad i Bike-Promotion. Już w zeszłym roku kursantki mogły jeździć na torze w Albacete na motocyklach BMW (czytaj o tym tu), więc co do wyboru długoletniego partnera nie było żadnych zastrzeżeń czy wątpliwości – mówi Nita Kohren z Komisji Kobiet FIM. – Na torze w Almerii mamy różne dziewczyny i różne grupy – jedne preferują zwykłą, rekreacyjną jazdę i po prostu chcą podnieść swoje kwalifikacje, a inne są nastawione na startowanie w prawdziwych zawodach i są tu po to, żeby wiedzieć, jak to zrobić

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy gościć tutaj te dwadzieścia wspaniałych kobiet z ośmiu krajów. Jesteśmy też dumni z tego, że ten trening odbywa się właśnie u nas. Naszym celem jest przede wszystkim sprostać rożnym oczekiwaniom i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co się dzieje. Wyzwaniem przyszłości jest zachęcić jak najwięcej kobiet do ścigania się w wyścigach motocyklowych. Myślę, że organizowany przez FIM trening jest taką platformą do wymiany doświadczeń i motocyklowego know-how – mówi Andreas Bronnen, koordynator szkolenia z ramienia Bike Promotion.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze