Ewa Pertyńska

Nubhes – damskie buty do samochodu

Samochodowe buty firmy Nubhes pojawiły się na rynku w 2012 roku, wywołując furorę. Zaprojektowane przez Hiszpana, Rafa Guillem, same o sobie mówią najwięcej: „Nubhes” oznacza po hiszpańsku „spacerować po niebie”.

Hiszpański projektant i producent obuwia stworzył Nubhes z myślą o kobietach spędzających dużo czasu za kierownicą. Buty zostały wyprodukowane z oddychającego tworzywa i umożliwiają bezpieczną jazdę samochodem z naciskiem na zdrowie kierowcy. Ze szczególną dbałością zaproojektowano te częsci obuwia, które odpowiadają za sprawne działanie stawu skokowego. Antypoślizgowe podeszwy zapobiegają niebezpieczeństwu zsunięcia się stóp z pedałów, a elementy odblaskowe zwiększają widoczność danej osoby w dni pochmurne, deszczowe, czy w nocy, gdy zaistnieje konieczność wysiadania z samochodu na drodze.

– Pokrycie obuwia Nubhes stanowi materiał posiadający niewielkie otwory, przez które stopa może oddychać. Cała zaś struktura buta została zaprojektowana w oparciu o wiedzę o biomechanice stawu skokowego. Pozwoliło to nam stworzyć produkt, który nie obciąża zbytnio stóp, a dodatkowo jest bezpieczniejszy podczas jazdy autem od standardowego obuwia sportowego – wyjaśnił Raf Guillem.

Buty pozbawione są sznurowadeł, dzięki czemu pozwalają na szybką zmianę obuwia. Nubhes kosztują 69 euro, czyli około 298 złotych.

Czy staną się dobrą alternatywą dla popularnych wśród pań szpilek? Pewnie nie, choć i tak większość kobiet zdaje sobie już sprawę z konieczności wożenia ze sobą obuwia na płaskim obcasie, nie tylko dla wygody, ale również z dbałości o tekstylne dywaliki, które często są dziurawione lub niszczone przez obcasy.

Volkswagen Taos – kompaktowy crossover o mocy 158 KM

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze