Nowy Triumph T100 w hołdzie dla Steve’a McQueen

Triumph zaprezentuje limitowaną edycję Bonneville T100, bazowanego na motocyklu TR6 znanym z filmu "Wielka Ucieczka".

fot. Triumph

Inspirowany modelem TR6 motocykl Triumpha będzie gratką dla miłośników historii motoryzacji i srebrnego ekranu. Triumph T100 Steve McQueen Edition jest hołdem dla słynnego motocyklisty i jego roli w kultowym filmie wojennym „Wielka Ucieczka” z 1963 roku. Sceny z tego opartego na wydarzeniach autentycznych filmu, szczególnie skok McQueen’a przez usiane drutem kolczastym niemieckie palisady, zapisały się na stałe w pamięci zakochanych w jednośladach widzów.

Nowe T100 będzie wiernie odwzorowywać TR6 użyte w „Wielkiej Ucieczce”. Dominującym kolorem będzie matowa khaka, zaś felgi, amortyzatory, piasty, błotniki i kierownica będą miały kolor czarny. Dodatkowo motocykl ten będzie posiadać pojedyncze siedzenie i czarny bagażnik. Uwieńczeniem T100 będzie nadruk autografu Steve’a McQueen na bocznych osłonach miski olejowej.

Jedynie 1100 sztuk tego pięknego, klasycznego motocykla ma wyjść na światło dzienne, dlatego jeśli przechodzą cię ciarki na myśl o posiadaniu czegoś wyjątkowego i historycznego zarazem, warto się pospieszyć. Pierwsza odsłona tego motocykla już 10 listopada, na tegorocznym EICMA w Mediolanie.

Oto kultowa scena z „Wielkiej Ucieczki” dla tych, którzy wciąż czują się niezdecydowani.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze