Nowy Suzuki V-Strom 1000 na 2014 – specyfikacja

Suzuki ogłosiło podczas ostatniej rundy World Endurance Championship, czyli 24-godzinnego wyścigu Le Mans, nowe detale dotyczące jednego ze swoich flagowych modeli V-Strom 1000 - motocykla typu adventure.

Suzuki V-Strom 1000 na 2014 zapowiada się imponująco.
fot. Suzuki

Zapowiedź nowego V-Stroma umieściłyśmy tutaj. Jednak wiemy już więcej.

Nowy V-Strom wyposażony zostanie w dwucylindrową jednostkę napędową o pojemności 1036 cm3 w układzie V, która ma generować moc 100 KM przy 8000 obr./min i moment obrotowy 103 Nm przy 4000 obr./min. Konstrukcja nowego V-Twin’a pozwoliła na szczupłą budowę motocykla.

Suzuki V-Strom 1000 ma oferować świetne możliwości jezdne w zróżnicowanym terenie.
fot. Suzuki

Producent zapewnia o świetnych możliwościach jezdnych motocykla w zróżnicowanym terenie. Jednoślad wyposażono w kontrolę trakcji, system zbudowany przy współpracy inżynierów zajmujących się na co dzień modyfikacjami motocykli Suzuki do MotoGP. Ma to być najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie w motocyklu sportowo-turystycznym do tej pory. Układ analizuje na bieżąco dane z 5 czujników, by zapewnić kierowcy optymalną trakcję, precyzję manewrowania oraz pewność prowadzenia.

V-Strom otrzymał także nowe zawieszenie, które tkwi w aluminiowej ramie. Masa motocykla to 228 kilogramów i jest to o 8 kilogramów mniej niż w poprzedniku.  Maszynę osadzono na 19-calowych obręczach, dorzucono ABS, zaciski hamulcowe zamontowane radialnie oraz pojemny 20-litrowy bak, co może zapewnić przy ekonomicznej jeździe nawet 417 kilometrów zasięgu.

Sportowy-turystyk Suzuki V-Strom 1000 2014 ma w ofercie akcesoriów pakiet 3 kufrów.
fot. Suzuki

Razem z wprowadzeniem na rynek nowego modelu Suzuki V-Strom 1000, producent zaoferuje gamę akcesoriów, w których skład wchodzi m.in. 3-częsiowy zestaw kufrów.

Nowy model będzie kosztował w Wielkiej Brytanii 10 000 funtów (50 100 złotych) – ceny w Polsce nie są jeszcze znane.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze