Nowy superbike od Nortona wyprzedany przed premierą

Brytyjska marka Norton zaplanowała premierę na jesień tego roku. Ma to być zupełnie nowy motocykl klasy superbike. Zainteresowanie nim było tak ogromne, że szybko okazało się, że egzemplarze z pierwszej partii zostały wyprzedane.

Oficjalna prezentacja nowej maszyny od Nortona odbędzie się podczas imprezy Motorcycle Live. Coroczne święto motocyklistów odbędzie się w dniach 19-27 listopada w brytyjskim Birmingham.

Na razie nie wiadomo zbyt wiele o motocyklu poza tym, że będzie wyposażony w nowy silnik V4 opracowany przy współpracy Rircardo Engineering z Sussex. Można zatem spodziewać, się, że maszyna będzie w stu procentach brytyjska. Silnik zapewni moc 200 KM. 

Zagraniczne źródła donoszą, ze nowy motocykl będzie wyposażony w kamery zamiast lusterek, a budowa jednego egzemplarza zajmie aż dwa dni. Będą one powstawać w nowej fabryce umiejscowionej w Doningoton Hall. 

Znamy natomiast ceny nowego motocykla produkowanego przez firmę Norton. Będzie kosztować 44 tysięcy funtów. Wielu klientów zainteresowanych tym modelem wpłaciło już zaliczki, a lista zamówień pierwszej partii została już zamknięta. Pozostaje tylko czekać na oficjalne odsłonięcie jednośladu w Birmingham.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze