Nowy rekord na Wyspie Man!

Kilka dni temu zakończył się pierwszy wyścig w ramach tegorocznego Isle of Man Tourist Trophy. Dwunaste trofeum do swojej kolekcji zdobył tam Michael Dunlop wygrywając klasę Superbike. Jednak to nie wszystko.

Jako pierwszy zawodnik na świecie Michael Dunlop pokonał okrążenie Mountain Course w czasie poniżej 17 minut. Zajęło mu to dokładnie 16 minut 58,254 sekund. Na mecie zameldował się z przewagą 19 sekund nad Ianem Hutchinsonem. Trzecie miejsce zajął John McGuinness.

Średnia prędkość, z jaką poruszał się Dunlop to 214,675 km/h. Dla przypomnienia dodajmy, że działo się to na publicznej drodze, przy użyciu motocykla. W sieci pojawiło się właśnie nagranie z tego wyczynu. Nie polecamy go osobom o słabych nerwach. 27-latek, który kierował motocyklem nie zna pojęcia „strach”.