Karolina Chojnacka

Nowy odcinek S19 łączy dwa województwa. Kolejny fragment Via Carpatia oddany do dyspozycji kierowców

Droga S19, będąca częścią międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia, zyskała kolejny odcinek. To 9,5 kilometra drogi łączącej dwa województwa na wschodzie kraju.

Nowy odcinek S19 to ważna inwestycja zrealizowana na północnym skraju woj. podkarpackiego, stanowiąca szybkie i bezpieczne połącznie z woj. lubelskim.

Odcinek rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego. Początkowo droga ekspresowa S19 przebiega równolegle do istniejącej DK19. Następnie, po przekroczeniu rzeki Bukowa i granicy z woj. podkarpackim, droga kieruje się w lewo i przecina obszary leśne, gdzie zlokalizowano po obu stronach drogi Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Bukowa. 

Po wschodniej stronie, za cmentarzem, droga omija miejscowość Domostawa. Dalej przecina kompleks leśny i krzyżuje się z obecną DK19, kierując się przez obszary polno-leśne w stronę miejscowości Kutyły, którą omija od zachodu. Następnie kieruje się na wschód i w okolicy miejscowości Zdziary poprzez łącznik dochodzi do DK19 na węźle Zdziary.

Via Carpatia w Polsce

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego północną i południową część Europy. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 kilometrów długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie.

Na Podkarpaciu Via Carpatia będzie miała docelowo długość ok. 169 kilometrów, z czego w realizacji jest obecnie 75,1 kilometra, w przygotowaniu 54,1 kilometra a do użytku oddano 39,6 kilometra (od węzła Sokołów Małopolski do węzła Rzeszów Południe oraz odcinek Lasy Janowskie - Zdziary).

Źródło informacji: GDDKiA, opracowanie własne

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze