Nowy Nissan Micra – ruszyła produkcja

Kilka dni temu uruchomiono produkcję nowego Nissana Micra. Samochody trafia do dealerów w połowie lutego.

Micra, obecna w Europie od 1983 roku, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw modeli. Na całym świecie sprzedano ponad 7 milionów tych samochodów. Nowa, piąta generacja, jest powrotem do głównego nurtu na europejskim rynku hatchbacków w segmencie B.

Nowy Nissan Micra jest produkowany we Flins we Francji, w zakładach Renault, partnera Nissana w sojuszu. To pierwszy osobowy Nissan, który jest produkowany w zakładach Renault w Europie – po siedmioletniej przerwie produkcja modelu wraca więc na kontynent, na którym baza jego potencjalnych nabywców jest najliczniejsza. Samochód jest zbudowany na zmodyfikowanej wersji platformy V Nissana.

Auto jest dłuższe, szersze i niższe od poprzednika. Na pokładzie znalazł się system interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu, który w razie potrzeby delikatnie koryguje tor jazdy samochodu.

Ciekawostką jest nagłośnienie Bose Personal z głośnikami wbudowanymi w zagłówek kierowcy.

Do nowego modelu Micra przygotowano szeroki wybór opcji personalizacyjnych, obejmujący szereg elementów stylizacji nadwozia i wnętrza w nowoczesnych kolorach.

Dostępne są trzy silniki do wyboru, w tym dwa benzynowe i jeden wysokoprężny.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze