Nowy Nissan Juke już w przyszłym roku

Nissan Juke cieszy się od lat sporą popularnością wśród kobiet. Ten kompaktowy miejski crossover doczeka się niebawem drugiej generacji. Japoński producent planuje wprowadzenie takiego modelu już w przyszłym roku.

Znamy już pierwsze przecieki dotyczące kolejnej odsłony Nissana Juke. Zdradził je sam szef japońskiego koncernu, Shiro Nakamura. Druga generacja modelu będzie nieco bardziej konwencjonalna. Auto będzie mocniej nawiązywać do pozostałych modeli w gamie, jak choćby Qashqai. Jednak projektanci pozostawią w jego wyglądzie zestaw cech, które nie pozwolą pomylić nowego Juke`a z innym modelem. 

Miejski crossover powstanie na nowej płycie podłogowej stworzonej przez alians Renault-Nissan. Konstrukcja CMF będzie lżejsza i tańsza w produkcji niż dotychczasowa architektura. W kabinie będzie więcej miejsca dla pasażerów, szczególnie tych siedzących z tyłu. W kabinie również dojdzie do małej rewolucji. Japończycy stawiają na materiały przyjemne w dotyku oraz integrację z systemami Apple CarPlay i Android Auto.

Pod maską zagoszczą nowe jednostki. Wśród nich pojawi się trzycylindrowa konstrukcja z turbodoładowaniem o pojemności jednego litra. Do tego znajdą się tam silniki Diesla o pojemności 1.5 i 1.6 litra. Topowa jednostka zaoferuje 190 KM maksymalnej mocy. Producent rozważa wprowadzenie wersji hybrydowej.

Nissan zaprezentuje na początek wersję koncepcyjną, prawdopodobnie dopiero w połowie przyszłego roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze