Nowy narybek w F1

Przerwa pomiędzy sezonami to czas przygotowań nie tylko samochodów ale także kierowców. W przyszłym roku na torach pojawią się nowe zespoły i debiutować będą nowi zawodnicy.

Kto będzie partnerem Roberta w Renault?
fot. Renault

Jak podają agencje zaczął się na dobre ruch
w „wydziałach” zatrudnienia kierowców teamów F1.
Od początku grudnia na torze w Jerez pojawi się kilka zespołów poszukujących nowych zawodników i pretendentów do roli trzeciego kierowcy. Scuderia Ferrari zamierza sprawdzić jak za kierownicą bolidu F60 sprawować się będzie Francuz Jules Bianchi. Włosi przeznaczyli dla zdobywcy tytułu mistrzowskiego w Formule 3 Euroseries pierwsze dwa dni testów. Trzej najlepsi zawodnicy Italian Formula Three – Daniel Zampieri, Marco Zioli i Pablo Sanchez Lopez będą mieli na pokazanie swoich umiejętności dwa pozostałe dni.

Testy przeprowadzać będą także zespoły Red Bull i Toro Rosso. Do samochodu jakim jeździli w tym sezonie Sebastian Vettel i Mark Webber wsiądzie mistrz British Formula Three Daniel Ricciardo. Za kierownicą bolidu Toro Rosso swoich sił próbować będzie Mirko Bortolotti jeżdżący w F2. Zespół Williamsa zaproponował testy innemu zawodnikowi tej serii Andy’emu Soucekowi. Kolegą Roberta Kubicy w przyszlym roku może natomiast zostać tegoroczny zwycięzca Formula Renault 3.5 Bertrand Baguette.

Na torze w Jerez ma także pojawić się mający ciągle jeszcze nadzieję na występy w sezonie 2010 team Petera Saubera z zawodnikami F3 Euroseries Alexandrem Rossim i Estebanem Gutierezem .

W międzyczasie następne kroki w budowaniu zespołu podejmuje USF1. Argentyński kierowca Jose Maria Lopez podobno podpisał już z amerykańskim teamem umowę. 26-letni zawodnik GP2, który testował już kilka lat temu w Renault, musi jednak znaleźć sponsorów, którzy zagwarantują pakiet wartości 8 milionów dolarów. Podobno jest na najlepszej drodze do osiągnięcia tego celu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze