Nowy, kompaktowy crossover: Kia Stonic

Najnowszy crossover segmentu B od Kia Motors nazywa się Stonic - jego inspiracją była forma i funkcjonalność większych pojazdów typu SUV marki Kia.

Nazwa Stonic to kombinacja słów Speedy i Tonic (przyspieszony i toniczny) nawiązująca do pierwszej i ostatniej nuty na skali muzycznej. Tak więc Stonic sugeruje, że kryjący się pod tym kryptonimem pojazd jest naturalnie zwinny i wnosi powiew nowości w segmencie kompaktowych suvów.

Jak czytamy w informacji prasowej: „Zdecydowana linia dachu i unikalny design relingów dachowych dodaje mu żywo sportowego charakteru. Niezwykły kształt i układ  tylnych lamp z kolei – podkreśla młodzieńczy i futurystyczny wygląd pojazdu. Design nowego crossovera łączy w sobie ostrość krawędzi poziomych z miękko rzeźbionymi panelami nadwozia – aby pokazać, iż kompaktowe wymiary i optycznie niski środek ciężkości to trafione rozwiązania w tej klasie pojazdów. Europejska kabina pasażerska – pod względem prostych linii, gładkich powierzchni i geometrii wystroju – podąża wzorem stylistyki nadwozia. Wnętrze Kia Stonic stanowi wyraz współczesnej  technologii i ergonomii w najlepszym wydaniu, m.in. dzięki mądrej maksymalizacji przestrzeni dla wszystkich pasażerów oraz elastycznemu interfejsowi HMI (human-machine interface), który bezbłędnie spina smartfon z innymi elementami funkcjonalnymi samochodu.”

Kia Stonic trafi do sprzedaży w Polsce i na całym świecie w drugiej połowie bieżącego roku. Producent zapowiada, że będzie model ten będzie mieć najszersze możliwości wewnętrznej i zewnętrznej indywidualizacji wśród pojazdów marki Kia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze