Karolina Chojnacka

Nowy Bentley Continental GT Speed – ponad 600 KM mocy i sprint do „setki” w 3,6 sekundy! Oto najbardziej dynamiczny Bentley w historii

Do „setki” przyspiesza w 3,6 sekundy. Ma 650 KM mocy i 900 Nm momentu obrotowego. Nowa odsłona Continentala GT doczekała się wydania Speed. Poznajcie najbardziej dynamicznego Bentleya w historii!

Nowy Bentley Continental GT Speed to topowe wydanie rozpalającego serce wielu fanów motoryzacji coupe, którego Bentley określa mianem najbardziej dynamicznego Bentleya w historii.

2021 Bentley Continentala GT Speed

Brytyjski producent twierdzi, że to najzwinniejszy i najbardziej sportowy drogowy Bentley, jaki kiedykolwiek powstał. Pod maską skrywa 6-litrowe, podwójnie doładowane W12, które generuje 650 KM mocy i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h samochód przyspiesza w 3,6 sekundy i osiąga maksymalnie 335 km/h.

2021 Bentley Continentala GT Speed

Przeczytaj też: Różowy Bentley Continental GTC Speed

Dynamiczny i ostry charakter podkreślono odpowiednimi detalami. Najbardziej wzrok przykuwają pakiet aerodynamiczny, 22-calowe felgi oraz wnętrze wykończone w sportowym stylu, w którym dominuje alkantara, pikowana skóra i czerwone przeszycia.

2021 Bentley Continentala GT Speed

Bentley przede wszystkim skupił się na tym, by nowy Continental GT Speed dawał kierowcy więcej frajdy z jazdy. Skrętna tylna oś, która w połączeniu z elektronicznie sterowanym dyferencjałem o ograniczonym uślizgu ma zapewnić maksymalną zwrotność i poprawiać prowadzenie w ciasnych zakrętach oraz zwiększać stabilność pojazdu na długich, szybkich łukach. Automatyczna przekładnia w trybie Sport ma później zmieniać przełożenie na wyższe, natomiast „chętniej” na niższe. Do tego ma działać dwukrotnie szybciej niż w podstawowym modelu.

Przeczytaj też: Rekordowy rok dla Bentleya! Chińczycy pokochali brytyjską markę

Oczywiście takie wyjątkowego połączenie luksusu i sportowych osiągnieć ma swoją cenę. Ceny nowego Bentleya Continental GT Speed mają wystartować z poziomu 274 900 dolarów.

I tutaj mała niespodzianka, bo samochód brytyjskiej marki nie będzie sprzedawany w Wielkiej Brytanii. Dopisek w komunikacie prasowym i na stronie modelu brzmi:

Continental GT Speed jest dostępny do zamawiania na wszystkich rynkach z wyjątkiem Chin kontynentalnych i obecnie nie jest też dostępny w UE27, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Izraelu, Ukrainie, Norwegii, Turcji i Wietnamie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze