Nowe R30 na torze pod Walencją

Jesteśmy głodni sukcesu tak jak Robert! Polak i Rosjanin - Vitalyi Petrov, czyli nowy zespół Renault F1 Team, odsłonili wczoraj na torze Ricardo Torno nowy bolid o wdzięcznej nazwie R30.

Robert Kubica już w R30 na torze w Walencji
fot. Renault

Pokazane w niedzielę R30 ubrane zostało w czerń i żołć – kolory, które królowały na bolidach Renault w latach 80-tych. Jak powiedział szef teamu zmiana barw spowodowana została chęcią nawiązania do spuścizny Renault i czasów, kiedy w jego bolidach zasiadali tacy kierowcy jak Arnoux czy Prost. Tegoroczny pojazd Renault został oczywiście zdecydowanie przebudowany, aby można było jak najlepiej wykorzystać możliwości dyfuzorów wprowadzonych w zeszłym sezonie. Jak już wiemy, samochód musiał zostać zmieniony także z powodu potrzeby umieszczenia w nim większego zbiornika paliwa. Mimo to jest znacznie szczuplejszy niż jego poprzednicy. Eric Boullier – jak każdy szef – dziękował całemu teamowi za dostarczenie gotowego pojazdu na czas przed pierwszymi testami – Pracowaliśmy bez przerwy podczas zimy, aby rozpocząć sezon w jak najlepszej formie. R30 powinien być konkurencyjnym, silnym i niezawodnym samochodem i jesteśmy za agresywnym rozwojem strategii podczas sezonu. Jesteśmy przygotowani do pierwszych testów i oczekujemy, że samochód będzie się spisywał, tak jak zaplanowaliśmy.   

Robert Kubica w swojej wypowiedzi zaznaczył – Musimy wykorzystać do maksimum czas testów zimowych na poprawianie samochodu. Naszym priorytetem jest uczynienie go łatwym w prowadzeniu, ponieważ nowe przepisy faworyzują te bolidy, które nie są zbyt wrażliwe – potrzebujemy samochodu, który zachowuje się konsekwentnie dobrze w bardzo różnych warunkach.  

Celem zespołu jest walka o podium w wyścigach i powrót na czoło stawki F1 już w tym roku. Jak sugerował w wywiadzie Boullier, Robert Kubica będzie motorem napędowym teamu, ponieważ jak się wyraził jest tak samo głodny sukcesu jak zespół Renault. Podczas niedzielnej prezentacji szef teamu nie szczędził oczywiście pochwał Polakowi – Jest niezwykle szybki, jest jednym z najlepszych kierowców i jest wojownikiem, który nigdy się nie poddaje.

W poniedziałek Robert Kubica wykonał 69 okrążeń toru pod Walencją.
Testy R30 na torze Ricardo Torno odbywają się do środy, 3 lutego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze