Nowe przepisy wchodzą w życie. Pierwsza osoba straciła prawko

Nie trzeba było długo czekać na efekty nowych przepisów. Kilkadziesiąt minut po północy zatrzymano już pierwsze prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Właśnie dzisiaj wchodzą w życie zaostrzone przepisy, które mają pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Na razie na efekty jest jeszcze za szybko, ale są już pierwsi ukarani według nowych zasad. 

Jak donoszą polskie media, a nawet sama policja, od północy trwa akcja prędkość, dzięki której funkcjonariusze będą mogli sprawdzić w praktyce nowe procedury karania kierowców za wykroczenia, co może się skończyć zatrzymywaniem prawa jazdy.

Kilkadziesiąt minut po północy na jednej z głównych ulic Szczecina złapano pierwszego kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Na ograniczeniu do 70 km/h poruszał się z prędkością 123 km/h.

Kierowca dostał 500 złotych mandatu, 10 punktów karnych, a także w ramach tego wykroczenia zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Policja wystawiła mu pokwitowanie pozwalające na poruszanie się samochodem przez następną dobę.

Według nowych przepisów kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h traci obligatoryjnie prawo jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie ponownie wsiądzie za kółko, kara jest przedłużana do pół roku. Kolejne przewinienie skutkuje bezterminowym odebraniem prawa jazdy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze