Karolina Chojnacka

Nowe Mini Countryman Boardwalk – edycja limitowana dla poszukiwaczy przygód

Edycja specjalna cieszącego się popularnością uniwersalnego „kompakta” premium fascynuje wyrazistym lakierem i ekskluzywnymi cechami stylistycznymi – edycja limitowana, trzy warianty do wyboru.

Nowe Mini Countryman jest podobno doskonale przygotowane zarówno do wyzwań codziennego życia, jak i do spontanicznych wycieczek za miasto i przygód na nieutwardzonych szlakach. Jego uniwersalny charakter uzupełni teraz niezwykle stylowy akcent. Wyrazisty lakier metalizowany w kolorze Deep Laguna oraz ekskluzywne elementy stylistyczne wewnątrz i na zewnątrz dają nowemu Mini Countryman Boardwalk fascynujący wygląd zarówno na miejskich promenadach, jak i podczas wycieczek na plażę. Model produkowany w limitowanej edycji jest dostępny już teraz i można go zamawiać w trzech wariantach.

Mini Countryman Boardwalk

Przeczytaj też: Mini elektryzuje nawet w wersji Countryman – pierwsze jazdy nowym Mini Cooper SE Countryman ALL4

Metalizowany lakier w kolorze Deep Laguna podkreśla atletyczną sylwetkę MINI Countryman. Szlachetnie połyskujący niebieski odcień został wcześniej opracowany wyłącznie na potrzeby edycji specjalnej Mini Cabrio Sidewalk i wzbudził jednogłośny entuzjazm w społeczności Mini. Teraz spełnia się życzenie wielu miłośników Mini, aby lakier ten był dostępny również w nowym Mini Countryman. Tutaj kolor ten połączony jest z czarnym dachem i lusterkami zewnętrznymi.

Takie zestawienie kolorów sprawia, że nowe Mini Countryman Boardwalk z pewnością przyciąga wzrok. Nazwa modelu nawiązuje do promenad tradycyjnych nadmorskich kurortów w Wielkiej Brytanii – ojczyźnie marki Mini. Ścieżki spacerowe, często o wielokilometrowej długości, które łączą uzdrowiska i służą jako dostęp do typowych angielskich mol, były kiedyś ulubionym miejscem spotkań towarzyskich.

Mini Countryman Boardwalk

Charakterystyczny wzór drewnianych belek ułożonych wzdłuż i na skos stał się inspiracją dla logo nowej edycji specjalnej. Wzór pasków w metalizowanym kolorze Deep Laguna i czarnym z napisem „BOARDWALK” umieszczony jest na ozdobnikach bocznych z kierunkowskazami. Wzór i napis można znaleźć na również listwach progowych. Również boki dachu w obszarze tylnych szyb bocznych oraz wewnętrzna listwa ozdobna po stronie pasażera opatrzone są logo z nazwą edycji specjalnej.

Nowe Mini Countryman Boardwalk oferowane jest w trzech wariantach.

W MiniCooper Countryman Boardwalk  trzycylindrowy silnik benzynowy Mini TwinPower Turbo oferuje moc 100 kW (136 KM). Modele Mini Cooper S Countryman Boardwalk oraz Mini Cooper S Countryman ALL4 Boardwalk napędza czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 131 kW (178 KM). W Mini Cooper Countryman Boardwalk i Mini Cooper S Countryman Boardwalk oprócz standardowej 6-biegowej skrzyni manualnej oferowana jest opcjonalnie 7-stopniowa dwusprzęgłowa skrzynia Steptronic. Model edycyjny z napędem na wszystkie koła wyposażony jest standardowo w 8-stopniową skrzynię Steptronic. Wiele innych opcji pozwala uzupełnić ekskluzywny wygląd pojazdów tej edycji o indywidualne dodatki zwiększające frajdę i komfort jazdy.

Mini Countryman Boardwalk

Przeczytaj też: Mini Countryman wjeżdża do Polski

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze