Nowe Ferrari FF z napędem na cztery koła!

Przede wszystkim usiądźcie. Weźcie głęboki oddech... A teraz zobaczcie, jakie dzieło wyszło spod ołówka projektantów Ferrari - oto najnowsze, rewolucyjne Ferrari FF!

Od kilku dni na temat nadchodzącego modelu Ferrari w sieci aż wrzało. Nareszcie Włosi postanowili oszczędzić nam tego stanu podekscytowania i zdecydowali się pokazać światu swoje najnowsze dziecko, następcę Ferrari 612 Scaglietti – model Ferrari FF. Skrót to rozwinięcie słów Ferrari Four. Dlaczego czwórka? Samochód ma napęd na cztery koła. To nowoczesny system 4RM, który, jak twierdzi producent jest o połowę lżejszy od tego typu systemów stosowanych u innych producentów. Czwórka również dlatego, że posiada miejsca dla czterech pasażerów.

fot. Ferrari

Włoska piękność z Maranello to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny pojazd Ferrari. Ma w sobie zalążki zarówno auta sportowego, jak i rodzinnego, o czym świadczy sporych rozmiarów bagażnik. Przestrzeń bagażowa wynosi dokładnie 450 litrów, a po wysadzeniu dwóch pasażerów z tyłu i złożeniu foteli rośnie do 800 litrów. Tylko kto da się „wykopać” z takiego samochodu?

Pod pięknie zaprojektowaną maską drzemie, jak to zwykle w autach tego producenta – nie silnik, a potwór… V12 o mocy 660 KM!
fot. Ferrari

Pod piękną, urzekającą karoserią, przypominającą nieco BMW Z3 Coupe, drzemie potężna jednostka napędowa V12 o pojemności 6.3 litra i mocy 660 KM! Efekty są porażające – 3,7 sekundy do „setki”, prędkość maksymalna 335 km/h, spalanie… a kogo to właściwie obchodzi?

Samochód publicznie zostanie zaprezentowany w marcu na genewskim salonie, pod koniec roku trafi do salonów producenta. Ciekawe, ile będzie kosztował w Polsce…

fot. Ferrari

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze