Quantcast

Nowe BMW M5 na zdjęciach szpiegowskich. Uwagę zwraca… klapka gniazda ładowania!

Nadchodząca generacja BMW M5 zadebiutuje już w przyszłym roku, albo zaraz na początku 2024 roku. Najważniejsza pytanie brzmi - co będzie pod maską? Do tej pory M5 były napędzane silnikiem V8 o pojemności 4,4 l, ale to się może zmienić...

Nowe BMW M5 zostało przyłapane na ulicy w kamuflażu. Zakamuflowany egzemplarz dumnie nosił naklejkę mówiącą o tym, że to samochód hybrydowy. Dodatkowo na zdjęciach wyraźnie widoczna jest klapka od gniazda ładowania. Nie ma wątpliwości… nowe BMW M5 będzie hybrydą plug-in.

Prawdopodobnie hybryda plug-in będzie najmocniejszą M5 w historii. Wiele wskazuje na to, że BMW w nowej generacji M5 zdecyduje się na użycie hybrydy z silnikiem V8, znanej z modelu XM. Generuje ona obłędne 757 KM i 999 Nm momentu obrotowego.

Całkiem prawdopodobne, że hybryda plug-in będzie też najcięższą M5 w historii, ponieważ baterie swoje ważą. Owszem, umieszczenie ich w podwoziu pozwala znacząco obniżyć środek ciężkości, ale trzeba mocą równoważyć ich ciężar. Mimo wszystko, podczas jazdy wyczynowej waga baterii będzie przeszkadzać. Nie ma wątpliwości, że BMW użyje skomplikowanych systemów elektronicznych, które będą miały za zadanie zniwelować tę wadę. Dodatkowa moc dostarczana przez silnik elektryczny w pewnym stopniu zrekompensuje przyrost masy, ale nie spodziewamy się, że nowy M5 będzie tak zwinny w zakrętach jak obecny model.

Nadchodząca generacja BMW M5 zadebiutuje już w przyszłym roku, albo zaraz na początku 2024 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze