Nowe BMW Gran Coupe serii 6

Bawarski producent zapełnia lukę w swojej ofercie, prezentując godnego konkurenta dla Mercedesa CLS i Porsche Panamery.

fot. BMW

BMW Gran Coupe serii 6 jest czterodrzwiową wersją sportowego coupe, które poznaliśmy na wiosnę tego roku. Jego prototyp zaprezentowano już prawie dwa lata temu na wystawie w Beijing, jednak wersja produkcyjna niewiele się różni od premierowego konceptu. Jedyne różnice to lekka modyfikacja przedniego zderzaka, tylnych świateł i końcówek wydechu.

Wnętrze jest identyczne jak w dwudrzwiowym coupe, czyli jak zwykle w przypadku BMW możemy się spodziewać wysokiej jakości wykonania. Dodatkowo, jako że wciąż jest to czterodrzwiowe, luksusowe auto, siedzenia umieszczone są nieco wyżej niż w czysto sportowej wersji.

Najciekawsze jest jednak to, co znajdziemy pod maską. Tutaj będziemy mieć do wyboru 640i z trzylitrową, rzędową szóstką o mocy 320 koni mechanicznych, 640d z turbodieslem o mocy 313 koni mechanicznych, a BMW 650i wyposażone będzie w potężne V8 wyciągające aż 450 koni mechanicznych. Ta ostatnia wersja według bawarskich producentów przyspieszy do setki w zawrotne 4,6 sekundy, dodatkowo można będzie ją kupić z napędem na tył lub na cztery koła. Wszystkie wersje są standardowo wyposażone w automatyczną skrzynię biegów.

Dla maniaków prędkości BMW obiecuje coś jeszcze mocniejszego – nadchodzącą wersję M6 o mocy około 560 koni mechanicznych. Tutaj zamiast automatu będzie można się cieszyć siedmiobiegową, manualną skrzynią działającą w systemie dual clutch.

Premiera BMW Gran Coupe już w marcu na wystawie motoryzacyjnej w Genewie. Jest na co czekać.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze