Agnieszka Serafinowicz

Nowe Apple Maps w Polsce już wkrótce?

W serwisie Reddit jeden z użytkowników ujawnił nowy wygląd aplikacji Apple Maps. Widoczne są nowe mapy m.in. Polski.

Spis treści

Jeden z użytkowników serwisu Reddit, chwali się, że otrzymał wstępny dostęp do wersji beta zaktualizowanej aplikacji Apple Maps. Na screenach zamieszczanych w serwisie widoczny jest przede wszystkim nowy widok 3D z przestrzennymi bryłami zabudowań.

Apple Maps
Stadion w Poznaniu w nowym widoku Apple Maps (źr. Reddit)

Nowe Apple Maps – screeny pochodzą najprawdopodobniej z wersji beta

Najnowsza aktualizacja Map Apple ma podobno bardziej szczegółowe mapy krajów w Europie Środkowej, zatem również i w Polsce. Niestety, zmian nie zobaczą na razie użytkownicy smartfonów Apple w naszym kraju, chyba że należą do wąskiej grupy beta testerów aplikacji Apple.

Nowe Apple Maps – jakie kraje zaktualizowano

Zgodnie z wpisem na blogu jednego z testerów, który ma dostęp do najnowszej wersji beta aplikacji Apple, zaktualizowane i bardziej szczegółowe mapy mają pokrywać obszary Austrii, Chorwacji, Czech, Węgier, Słowenii oraz oczywiście Polski. Najnowsza aktualizacja jest osiemnastym rozszerzeniem map od momentu debiutu programu we wrześniu 2018 roku.

Apple Maps

Nowe Apple Maps – wciąż daleko za Google Maps

Nawet, gdy rozszerzenie nr 18 zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom Apple (po zakończeniu testów beta, dziś nie wiadomo dokładnie kiedy to nastąpi), nowe mapy Apple obejmą 21,6% powierzchni naszej planety, 11,7% światowej populacji w 32 krajach. To wciąż znacznie słabszy wynik, niż zasięg Map Google.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze