Agnieszka Serafinowicz

Mapy Google mają nowe funkcje

Mapy Google doczekały się aktualizacji zwiększającej możliwości tej najpopularniejszej aplikacji nawigacyjnej świata.

Mapy Google to najpopularniejsza nawigacja świata. Aplikacja jest stale rozwijana i właśnie otrzymała kilka nowych funkcji. Czego można się spodziewać?

Mapy Google z lepszym Live View

Pierwsza funkcja została zapowiedziana już w trakcie tegorocznej, cyklicznej konferencji technologicznej Google I/O, w czerwcu b.r. Chodzi o znaczne rozszerzenie możliwości funkcji Live View, czyli wyszukiwania ciekawych miejsc z ich podglądem na żywo nazwanym Immersive View. Rozwiązanie to wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, rzeczywistość rozszerzoną, a także bazę zdjęć z bazy usługi Street View.

Na podstawie tych danych, użytkownik Map Google może sprawdzić, czy np. interesująca go restauracja jest zatłoczona, jak wygląda rozkład stolików w niej, albo pomieszczeń w innym punkcie popularnym dla turystów. Rozszerzone Live View jest wprowadzane stopniowo, usługa nie obejmuje jeszcze żadnego miasta w Polsce, ale już w tym tygodniu powinna działać, gdy znajdziemy się w jednym z następujących miast: Londyn, Los Angeles, Nowy Jork, Paryż, San Francisco oraz Tokio.

Mapy Google

Mapy Google pomogą niepełnosprawnym

Znacznie bardziej interesująca, szczególnie dla osób o ograniczonej zdolności ruchowej, poruszających się na wózkach inwalidzkich jest uruchomiona – tym razem już na całym świecie – funkcja pozwalająca w aplikacji mobilnej (platforma nie ma znaczenia, działa w Mapach Google na Androida i na platformę Apple iOS) sprawdzić, czy docelowe miejsce, które wyznaczają w Mapach Google, jest dla nich dostosowane. W szczególności aplikacja powinna poinformować osobę niepełnosprawną, czy w danym miejscu jest np. parking z ułatwieniami dla niepełnosprawnych, czy też inne udogodnienia, które ułatwią im poruszanie się w danym miejscu.

Mapy Google ułatwią życie elektromobilnym

Następna nowość to poszerzenie funkcji wyszukiwania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Owszem, taka funkcja już była dostępna wcześniej, można przecież znaleźć ładowarkę aut elektrycznych w Mapach Google i aplikacja poinformuje nas także o liczbie np. wolnych miejsc ładowania w danym punkcie. Jednak najnowsza aktualizacja dokłada do tego jeszcze jedną funkcję: możliwość wyszukiwania stacji szybkiego ładowania. Przy czym za „szybkie” ładowanie Google uznaje stacje ładowania oferujące przynajmniej w jednym gnieździe moc nie mniejszą niż 50 kW.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze