Agnieszka Serafinowicz

Nowa Kia EV9 – duży SUV z nietypowym układem foteli

Nowa Kia EV9 ma być najważniejszym, topowym SUV-em w gamie elektrycznych modeli koreańskiej marki. Auto prezentuje się naprawdę okazale.

Spis treści

Kia EV9 to pojazd, który ma być flagowym, elektrycznym SUV-em koreańskiej marki. Auto zbudowane na platformie E-GMP przeznaczonej dla pojazdów elektrycznych ma zapewniać mnóstwo miejsca w trzech rzędach siedzeń. Przyznacie nie ma zbyt wielu aut elektrycznych o takich gabarytach i zapewniających miejsca dla siedmiu osób.

Nowa Kia EV9
Nowa Kia EV9 (fot. materiały prasowe producenta)

Kia EV9 – wygląd, który przykuwa uwagę

Wzornictwo najnowszego, elektrycznego SUV-a marki Kia nie pozostawi nikogo obojętnym. To, czy się ono podoba, pozostaje kwestią gustu obserwatora, natomiast nie sposób odmówić temu autu wyróżniającego się, stylistycznego charakteru. Producent chwali się, że pas przedni nowej Kii EV9 określany przez niego jako „Digital Tiger Face” (cyfrowa twarz tygrysa, cokolwiek to znaczy), z wyróżniającym się układem dziennych lamp Star Map LED, to element animowanego wzoru oświetlenia, który ma charakteryzować również przyszłe modele koreańskiej marki.

Wzornictwo seryjnego modelu nieszczególnie odbiega od futurystycznego konceptu zaprezentowanego przez Koreańczyków w 2021 roku. To znak, że marka stawia na odważną stylistykę. Czas pokaże, czy to przekona klientów.

Nowa Kia EV9
Nowa Kia EV9 (fot. materiały prasowe producenta)

Kia EV9 – przestronne wnętrze z trybem konferencyjnym

Ciekawostką w nowym SUV-ie koreańskiej marki jest nie tylko to, że w kabinie mamy trzy rzędy siedzeń, ale również to, że drugi rząd można obrócić tworząc w ten sposób coś w rodzaju „konferencyjnego salonu”, to rozwiązanie, które dotychczas można było spotkać w zasadzie w dużych Vanach, czy customowych, przedłużanych limuzynach. Fakt, że auto powstało na platformie E-GMP znanej już z innych modeli grupy Hyundai (m.in. IONIQ 5, IONIQ 6, Kia EV6) daje podstawy do tego, by oczekiwać odpowiednio mocnego napędu, sporych akumulatorów, niezłego zasięgu i wysokiej szybkości ładowania (instalacja 800 V).

Nowa Kia EV9
Nowa Kia EV9 (fot. materiały prasowe producenta)

Kia EV9 – szczegółowa specyfikacja zostanie ujawniona później

Kia na razie zaprezentowała stronę wizualną auta: nadwozie i stylizację wnętrza. Nie są jednak znane szczegóły dotyczące np. rozmiarów auta, pojemności bagażnika i wnętrza, czy parametry układu napędowego, o którym dziś wiadomo jedynie tyle, że będzie to układ wyłącznie elektryczny.

Kia EV9 – galeria

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze