Nowa Honda CR-V tylko w wersji hybrydowej. Kiedy trafi do Europy?

Honda uchyla rąbka tajemnicy na temat nowej generacji swojego najpopularniejszego SUV-a. Honda CR-V po raz pierwszy w Europie będzie dostępna zarówno jako pełna hybryda, jak i z napędem hybrydowym typu plug-in.

Japoński producent oficjalnie zapowiedział nową Hondę CR-V, publikując kilka fotografii przedstawiających detale auta.

Honda CR-V 2023, fot. materiały prasowe / Honda

Patrząc na opublikowane przez Hondę zdjęcia, można wywnioskować, że nowa Honda CR-V będzie raczej stylistyczną ewolucją obecnej generacji, nawiązując przy tym do pozostałych modeli marki.

Na zdjęciach uwagę zwracają przede wszystkim ostro narysowane reflektory ze świetlnym paskiem LED umieszczonym na górze, dość spora atrapa chłodnicy i zderzak z pionowymi wlotami powietrza. Japończycy nie zrezygnowali z charakterystycznych tylnych świateł ulokowanych w słupkach, ale ich część zachodzi na pokrywę bagażnika, przez co bardzo przypominają oświetlenie stosowane przez Volvo.

Honda CR-V 2023, fot. materiały prasowe / Honda

Nowa Honda CR-V – dostępna wyłącznie w wersji hybrydowej

Nowa Honda CR-V po raz pierwszy w Europie będzie dostępna zarówno jako pełna hybryda, jak i z napędem hybrydowym typu plug-in.

Najprawdopodobniej pod od maską nowej Hondy CR-V znajdzie się dwulitrowa jednostka wolnossąca, która będzie współpracować z układem e:HEV. Mówi się, że bazowa wersja będzie mieć moc 180 KM, a wersja AWD, za sprawą mocniejszego silnika elektrycznego na tylnej osi, może generować nawet 220 KM.

Honda CR-V 2023, fot. materiały prasowe / Honda

Nowa Honda CR-V – kiedy wyjedzie na drogi?

Zgodnie z zapowiedzią nowa Honda CR-V zadebiutuje już latem tego roku, ale w USA. W Europie powinna pojawić się w 2023 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze