Nowa Honda Civic Type R ustanawia rekord okrążenia na torze Suzuka. Kiedy wyjedzie na zwykłe drogi?

Honda Civic Type R to rasowy hot hatch, który od zawsze imponował osiągami swoich wysokoobrotowych silników. Już niedługo na drogi wyjedzie nowa generacja kultowego auta. Jednak zanim to nastąpi, Japończycy postanowili przetestować jego możliwości na torze.

Honda Civic Type R nowej generacji ustanowiła na japońskim torze Suzuka rekord okrążenia dla samochodu produkcyjnego z napędem na przednią oś. Auto pokonało 5,8-kilometrową trasę w 2 minuty 23,120 sekundy, czyli o 0,873 sekundy szybciej niż jego poprzednik, Honda Civic Type R Limited Edition z 2021 roku.

Rekordowy czas został ustanowiony 15 marca 2022 roku podczas testów, podsumowujących prace badawczo-rozwojowe nad nowym modelem.

Tor Suzuka słynie z wymagających zakrętów i szykan na odcinkach, pokonywanych z dużą prędkością. To właśnie na nim rozgrywane było niemal każde (poza dwoma sezonami) Grand Prix Japonii Formuły 1 od 1987 roku. Często określany jest jednym z najwspanialszych torów świata, a od 1962 roku pełni rolę poligonu doświadczalnego dla sportowych modeli Hondy.

Nowa Honda Civic Type R – data premiery

Nowa Honda Civic Type R nowej generacji zostanie wprowadzony na europejski rynek na początku 2023 roku. Wtedy też poznamy więcej szczegółów na temat nowego modelu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze