Karolina Chojnacka

Nowa generacja Subaru BRZ zadebiutuje już 18 listopada!

Od jakiegoś czasu wiedziałyśmy, że debiut BRZ nowej generacji jest bliski. Ale, że aż tak?

Zamaskowane prototypy Subaru BRZ testowano na drogach publicznych w południowo-wschodnim Michigan już od jakiegoś czasu, a jeden taki prototyp został nawet pokazany (nadal zakamuflowany) w zeszłym miesiącu uczestnikom imprezy charytatywnej.

Przeczytaj też: BRZ – sportowe dzieło Subaru i Toyoty?

Nie wiemy zbyt wiele o nadchodzącym Subaru BRZ (lub jego bliźniaku Toyocie 86). To, co słyszałyśmy sugeruje, że większość ulepszeń platformy będzie pochodzić ze strony Toyoty w ramach wspólnego programu rozwoju bliźniaków, podczas gdy układ napędowy będzie pochodził z Subaru.

Co zachęcające, zamaskowany prototyp, który widziano na drogach publicznych, został porównany z turbodoładowanym Fordem Mustangiem. Chociaż kuszące byłoby przeskoczenie do wniosku, że Subaru celuje w Mustanga pod względem mocy wyjściowej, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że porównanie jest bardziej holistyczne, i nie koncentruje się na samych osiągach układu napędowego.

Lżejsze coupe Subaru i Toyoty nie będą potrzebowały aż tyle mocy, aby nadążyć za większym i cięższym pony car, więc oczekiwanie, że bliźniaki będą konkurować z 300-konną mocą EcoBoost Mustanga, opiera się bardziej na życzeniach niż na rzeczywistości.

Przeczytaj też: Test Subaru Forester 2.0 e-Boxer 150 KM CVT Platinium – auto do wszystkiego?

Na szczęście zostało nam tylko kilkanaście dni, aby przekonać się, jaka jest prawda! Bądźcie czujni!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze