Nissan zaprojektował stanowisko pracy biurowej przyszłości

Czy nagle spadła wydajność Twojej pracy? Zdarzyło Ci się zasnąć przy biurku? Te problemy mogą wkrótce odejść w zapomnienie dzięki stanowisku pracy biurowej, inspirowanemu rozwiązaniami technicznymi z nowego Nissana Qashqai.

Prototypowe „crossoverowe” stanowisko pracy zostało zbudowane na podstawie spostrzeżeń jednego z inżynierów Europejskiego Centrum Technicznego Nissana. Doszedł on do wniosku, że technologia stosowana w samochodzie może przyczynić się do zwiększenia produktywności w miejscu pracy.

Zasady działania systemu kamer 360° oraz ostrzeżenia o poruszających się obiektach pomagają pracownikom osiągać lepsze wyniki niż ich koledzy, a ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy ma zapobiegać utracie koncentracji oraz spadkowi produktywności często zdarzającym się w godzinach popołudniowych.

Stanowisko jest również wyposażone w inspirowany doświadczeniami NASA ergonomiczny fotel pochodzący z modelu Qashqai. Zapewnia on stałe podparcie miednicy oraz kręgosłupa w części lędźwiowej i piersiowej.

Działanie technologii na skonstruowanym przez Nissana stanowisku pracy:

System kamer 360°
Kliknąwszy ikonę biegu wstecznego, pracownik może zobaczyć otoczenie swojego biurka w promieniu 360⁰.

Ostrzeżenie o poruszających się obiektach
Kiedy do stanowiska zbliża się inny pracownik, osoba siedząca przy biurku jest ostrzegana sygnałem dźwiękowym. System monitoruje wszystkie kierunki i strefę w promieniu 5 metrów.

Ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy
Czujniki wbudowane w klawiaturę i mysz monitorują produktywność pracownika. Brak aktywności przez zaprogramowany czas (od 5 sekund do 50 minut) powoduje uruchomienie sygnału wizualnego i akustycznego.

Odświeżone Audi Q2 zaoferuje 5 mocnych jednostek napędowych: trzy TFSI i dwie TDI

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze