Nissan Townstar – cena w Polsce i dane techniczne. Jaki jest ten japoński kombivan? Opinia

Segment kombivanów z perspektywy większości kierowców wydaje się ciekawostką. W erze szaleństwa na punkcie SUV-ów to wyjątkowo niedocenione samochody, które nabierają coraz większego znaczenia. Nissan przygotował bardzo ciekawą propozycję, która ma szansę podbić niszę, jaką w Europie jest rynek kombivanów.

Nissan Townstar to nowy przedstawiciel segment kombivanów. Technicznie bazuje na Renault Kangoo, ale japoński producent zadbał, by odróżniał się od francuskiego auta stylistyką i wnętrzem.

Nissan Townstar
Nissan Townstar, fot. Karolina Chojnacka

Nissan Townstar będzie dostępny z dwoma rozstawami osi i z dwoma układami napędowymi, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej:

  • odmiana benzynowa oferowana będzie z silnikiem o pojemności 1,3 litra. Jednostka ta, sparowana z 6-biegową, manualną skrzynią, generuje 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego.
  • odmiana elektryczna będzie mieć 122 KM i 245 Nm momentu obrotowego. Samochód będzie miał  akumulator o pojemności 44 kWh, zapewniający zasięg do 300 kilometrów. Nowy samochód użytkowy zastąpi w gamie Nissana model e-NV200, oferując moment obrotowy na poziomie 245 Nm i 285 kilometrów zasięgu.

To właśnie wersje użytkowe, a nie osobowe, napędzają sprzedaż kombivanów. Małe dostawczaki doskonale nadają się do dostaw tzw. ostatniego kilometra, a większość firm nie wyobraża sobie jazdy po ciasnych, zatłoczonych ulicach miast większymi samochodami.

Z badań wynika, że wersja elektryczna będzie w zupełności wystarczająca dla 80% firm, ponieważ samochody tego typu pracując w miastach robią przebiegi zazwyczaj  w okolicach 300 kilometrów, a najczęściej jest to znacznie mniej. Klientów flotowych mają też kusić przywileje dla elektryków, jak darmowe parkowanie czy wjazd do stref czystego transportu, niskie koszty eksploatacji oraz rządowe dopłaty, które w przypadku Townstara mogą zdjąć od 20 do 30% ceny.

Na prezentacji w Warszawie mieliśmy okazję przyjrzeć się osobowej wersji Nissana Townstar.

Wersja pasażerska nowego Nissana Townstar ma być idealnym kompanem rodzinnych podróży. Pojemność bagażnika to aż 775 litrów. Dodatkowo samochód ma schowki o łącznej pojemności 50 l, możliwość przewożenia przedmiotów o długości 2,7 metra i trzy oddzielne siedzenia na tylnej kanapie – każdy ma mocowania ISOFIX. Nissan Townstar będzie też wyposażony w relingi dachowe, a w przyszłości doczeka się wersji siedmioosobowej.

Wnętrze samochodu jest wyjątkowo przestronne i zaskakująco nowoczesne. W wersji spalinowej Townstar ma  4,2-calowy ekran między zegarami (w wersji elektrycznej mają być wirtualne, 10-calowe zegary) oraz 8-calowy ekran w konsoli centralnej, który ma najnowszą wersję Nissan Connect ze sporą ilością zaawansowanych funkcji oraz łącznością Apple CarPlay i Android Auto i ładowarkę indukcyjną na telefon.

Nissan Townstar
Nissan Townstar, fot. Karolina Chojnacka

Każdy Nissan Townstar może być wyposażony w systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Nie zabraknie funkcji wspierających bezpieczeństwo, takich jak przypominanie o zapięciu pasów, automatyczny system hamowania awaryjnego, asystent utrzymania pasa ruchu, system wykrywania pojazdów znajdujących się w martwym polu czy system rozpoznawania znaków drogowych.

Nissan Townstar
Nissan Townstar, fot. Karolina Chojnacka

Nissan Townstar – cena w Polsce

W Polsce Nissan Townstar będzie dostępny już w lutym w obydwu wersjach z krótkim rozstawem osi i silnikiem 1.3. W lipcu do oferty dołączy Van w obydwu wersjach długości oraz w odmianie elektrycznej. Oferta Combi będzie pełna dopiero w pierwszym kwartale 2023 roku.

  • Nissan Townstar Van – od 75 900 złotych netto
  • Nissan Townstar Combi – od 103 900 złotych brutto

Nissan Townstar
Nissan Townstar, fot. Karolina Chojnacka

Kiedy Nissan Townstar wyjedzie na drogi, o klienta będzie walczył z bratnim Kangoo, Volkswagenem Caddy oraz Citroenem Berlingo i Peugeotem Rifterem, które będą oferowane wyłącznie w wersji elektrycznej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze