Nissan Micra ELLE: kobiecy styl miejski

Nissan i czasopismo ELLE połączyły siły, by wspólnie opracować własną wizję Micry. Ma być elegancka, nowoczesna, miejska i przeznaczona dla niezależnych, dynamicznych kobiet.

Nissan Micra ELLE zadebiutuje na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się już jesienią.

W zależności od rynku nawet 65 procent nabywców Micry to kobiety, którym podoba się nie tylko styl auta, ale także technologia, osiągi i wyposażenie ułatwiające użytkowanie pojazdu w mieście. Najmniejsza w tej klasie pojazdów średnica zawracania ułatwia manewrowanie, a obniżająca emisję technologia silnikowa Pure Drive pozwala uzyskać ulgi i zwolnienia podatkowe na wielu rynkach.

fot. Nissan

Nissan Micra ELLE to rozwinięcie średniej wersji wyposażenia Acenta. Standardowo samochód jest wyposażony w automatyczną klimatyzację, inteligentny kluczyk zbliżeniowy i przycisk do uruchamiania pojazdu, elektrycznie podgrzewane i składane lusterka boczne, a także tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Specjalne dodatki stylistyczne to między innymi panoramiczny szklany dach, chromowane akcenty w dolnej części grilla, chromowane klamki wewnętrzne, lakierowane aluminiowe obręcze kół, lampy przeciwmgielne i spojler dachowy. Premierowe egzemplarze są dostępne w dwóch kolorach – błękitnym (Ocean Blue) i ciemnoczerwonym. Przygotowano także nowy wzór tekstylnej tapicerki. Zintegrowany system informacyjno-rozrywkowy z nawigacją satelitarną Nissan Connect jest dostępny jako opcja.

fot. Nissan

O udziale ELLE w projektowaniu tej wersji Micry informują emblematy na klapie bagażnika i przednich błotnikach, logo na dywanikach z przodu oraz osłony progów z firmowym znakiem ELLE.

Nissan Micra ELLE może być wyposażony w trzycylindrowy benzynowy silnik wolnossący 1.2 80 KM lub w silnik benzynowy 1.2 z doładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIG-S), rozwijający 98 KM mocy przy emisji CO2 na poziomie 99 g/km.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze