Karolina Chojnacka

Nissan Maxima 40th Anniversary Edition – świętowanie w stylu retro

Pełnowymiarowy, flagowy sedan Nissan Maxima kończy 40 lat. Aby to uczcić, przygotowano specjalną edycję 2021 Nissan Maxima 40th Anniversary Edition.

Nissan Maxima 40th Anniversary Edition to typowy sedan z bogatym wyposażeniem. Pod maską znajduje się 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 300 koni mechanicznych i momencie obrotowym 353 Nm. Przekazuje moc przez CVT tylko na przednie koła.

Na zewnątrz Nissan Maxima 40th Anniversary Edition otrzymał ekskluzywne dwukolorowe szaro-czarne malowanie. Również 19-calowe koła oraz wszystkie elementy ozdobne i naszywki są czarne. Ba, nawet końcówki wydechu są pomalowane.

Przeczytaj też: Nissan Z Proto ujawniony! Styl retro, tylny napęd, turbo i manualna skrzynia biegów zapowiadają przyszłość modelu Z

Jednak prawdziwie wyjątkowe wrażenie sprawia wnętrze samochodu. Fotele są pokryte czerwoną skórą półanilinową z czarnymi akcentami. Do siedzeń są dopasowane czerwone przeszycia na drzwiach i desce rozdzielczej. Na siedzeniach wytłoczono napis „40th Anniversary”.

Nissan Maxima 40th Anniversary Edition

Pozostałe elementy wykończone są w ciemnym chromie. Ale w grupie wskaźników znajduje się dosłownie jeden jasny punkt. Tarcze prędkościomierza i obrotomierza są srebrzystobiałe, co jest nawiązaniem do niektórych poprzednich modeli Maxima.

Nissan Maxima 40th Anniversary Edition

Przeczytaj też: Nissan wyprodukował już pół miliona Nissan Leaf

Ceny jubileuszowego Nissan Maxima 40th Anniversary Edition nie zostały jeszcze podane, ale spodziewamy się, że będzie on kosztował około 45000 dolarów, biorąc pod uwagę Nissana Maxima 2020.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze