Karolina Chojnacka

Nissan wyprodukował już pół miliona Nissan Leaf

Z okazji Światowego Dnia EV Nissan wypuścił na rynek 500-tysięcznego Nissana Leaf. To pierwszy na świecie w 100% elektryczny samochód przeznaczony na rynek masowy.

Kamień milowy został osiągnięty w fabryce Nissana w Sunderland w Anglii, prawie dziesięć lat po wprowadzeniu modelu do sprzedaży. Zakład wyprodukował ponad 175 000 samochodów LEAF od czasu rozpoczęcia produkcji tego modelu w 2013 roku.

500-tysięczny Leaf swoją szczęśliwą właścicielkę znalazł w Norwegii. To Maria Jansen:

Mój mąż i ja zdecydowaliśmy się kupić Nissana Leaf w 2018 roku i od razu go pokochaliśmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy stać się dumnymi właścicielami 500-tysięcznego Nissana Leaf. Ten samochód naprawdę spełnia nasze potrzeby, oferując większy zasięg i ulepszone technologie.

Nissan wyprodukował już pół miliona Nissan Leaf

Przeczytaj też: Test Nissan Leaf – elektryzująco modny

Nissan Leaf oferuje klientom zaawansowane rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo, podnoszą komfort i zapewniają lepsze panowanie nad samochodem na drodze. Wśród nich jest wielokrotnie nagradzany ProPILOT – system „hands-on, eyes-on”, który zapewnia utrzymywanie zadanej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu, a ponadto umożliwia zatrzymywanie i ponowne ruszanie oraz utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu podczas jazdy – oraz technologia e-Pedal, która pozwala na prowadzenie przy użyciu wyłącznie jednego pedału.

Z ponad 14,8 miliardami kilometrów przejechanych w czystym powietrzu od 2010 roku, właściciele Nissana Leaf na całym świecie pomogli zapobiec emisji ponad 2,4 miliarda kilogramów dwutlenku węgla.

Podczas niedawnych narodowych kwarantann spowodowanych pandemią koronawirusa jakość powietrza poprawiła się na całym świecie, ze względu na zmniejszenie działalności emitującej CO2. W Europie badania pokazują, że 68% ludzi popiera środki zapobiegające powrotowi do poprzedniego poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Helen Perry, szefowa elektrycznych samochodów osobowych i infrastruktury w Nissan Europe, powiedziała:

Podczas lockdownu konsumenci przekonali się, czym jest czystsze powietrze i mniejsze zanieczyszczenie hałasem. Teraz bardziej niż kiedykolwiek chcą podjąć pozytywne kroki w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, a Nissan Leaf przyczynia się do tych wysiłków.

Nissan wyprodukował już pół miliona Nissan Leaf

Przeczytaj też: Finał UEFA Champions League został zelektryfikowany przez Nissana

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze