Karolina Chojnacka

Nissan Leaf10 – elektryzująca edycja limitowana z Wi-Fi na pokładzie! Ile będzie kosztować?

Z okazji 10. rocznicy premiery pierwszego produkowanego seryjnie samochodu elektrycznego, Nissan wprowadza na rynek limitowaną wersję Leaf10.

Specjalnie z myślą o wersji Leaf10, która będzie dostępna w salonach sprzedaży w Europie już w lutym, przygotowano nowy kolor nadwozia. Ten atrakcyjny dodatek do obecnej palety kolorystycznej Nissana wizualnie podkreśli motywy graficzne, zdobiące nadwozie egzemplarzy z tej limitowanej serii. Dodatkowo Leaf10 będzie standardowo oferowany z dwukolorowym nadwoziem, co jeszcze bardziej podkreśli jego atrakcyjny wygląd.

Leaf10 będzie dostępny z jeszcze szerszą gamą nowych technologii, w tym z nowymi, inteligentnymi usługami oraz intuicyjnym pokładowym hotspotem Wi-Fi (usługa planowana na drugą połowę 2021 roku), który jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin oraz użytkowników często korzystających z samochodu. Ponadto wersja ta wyposażona jest w standardzie w szereg praktycznych rozwiązań cenionych przez dotychczasowych klientów modelu Leaf jak unikalny system e-Pedal, 8” ekran dotykowy z obsługą systemów Apple Carplay i Android Auto czy system kamer 360°.

{{ image(34060) }}

Przeczytaj też: Test Nissan Leaf – elektryzująco modny

Źródłem inspiracji przy tworzeniu wersji Leaf10 było japońskie DNA Nissana, a także stylistyka modelu Ariya, pierwszego w pełni elektrycznego crossovera coupé Nissana, który już niedługo trafi do oferty marki. Wersję specjalną zdobią przykuwające wzrok, kunsztowne wzory Kumiko, które pojawiają się na bocznych lusterkach, linii dachu i klapie bagażnika. Motywy graficzne idealnie komponują się z eleganckim emblematem Leaf10, umieszczonym na tylnym słupku.

Klienci mogą wybrać jeden z trzech dostępnych dotychczas odcieni lakieru nadwozia, standardowo zestawiony z czarnym dachem: czerwony Magnetic, niebieski Topaze lub biały Lunar. Nowością w gamie jest szary lakier Ceramic, który debiutuje na rynku wraz z wersją limitowaną Leaf10, również w zestawieniu z czarnym dachem.

Dopełnieniem stylowego nadwozia Nissana Leaf10 są 17-calowe obręcze kół z lekkiego stopu, podkreślające dynamiczną stylistykę i charakter samochodu.

{{ image(34061) }}

Przeczytaj też: Nissan Leaf 2021: w odświeżonej wersji skorzystacie z Wi-Fi!

Użytkownicy wersji Leaf10 będą mieli dostęp do internetu dzięki zintegrowanej karcie 4G i możliwość aktywowania pokładowego hotspotu Wi-Fi dla aż siedmiu urządzeń. Nowa funkcja zaspokoi wszystkie potrzeby klientów, których dzieci będą mogły oglądać ulubione kreskówki podczas długich podróży. Opcja ta jest kolejnym dodatkiem do szerokiej gamy usług dostępnych w ramach bezpłatnej aplikacji NissanConnect, która daje właścicielom możliwość zdalnej kontroli głównych funkcji samochodu, takich jak m.in. monitorowania poziomu naładowania akumulatora, uruchamiania klimatyzacji lub otwierania i zamykania samochodu.

Co ważne szczególnie zimą, kierowca może dojeżdżać do pracy Nissanem Leaf w niezwykle komfortowych warunkach, ponieważ ma możliwość uruchomienia ogrzewania jeszcze przed rozpoczęciem jazdy.

{{ image(34062) }}

Pakiet technologii, w które wyposażony jest Nissan Leaf, został także wzbogacony o dodatkowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo. Aby cieszyć się spokojem ducha, właściciel samochodu może ustawić powiadomienia, które poinformują go o przekroczeniu granic określonej lokalizacji lub zadanej prędkości przez kierowcę, któremu pożyczył swoje auto. Nowością w elektrycznym Nissanie jest także inteligentny system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu, dzięki czemu kierowca będzie czuł się jeszcze pewniej podczas jazdy. Te innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa doskonale uzupełniają możliwości i tak już zaawansowanego technicznie samochodu elektrycznego.

{{ gallery(3203) }}

Przeczytaj też: Nissan wyprodukował już pół miliona Nissan Leaf

Promocyjne ceny elektrycznego Nissana z limitowanej serii Leaf10 zaczynają się od 145 500 złotych. Model ten pojawi się w salonach sprzedaży już w lutym tego roku i dostępny będzie w wersjach zarówno z akumulatorem o pojemności 40 kWh, jak i 62 kWh.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze