"Niezniszczalne" samochody Mercedesa dla dzieci

"Niezniszczalne" samochody Mercedesa dla dzieci
Każdy, kto w dzieciństwie bawił się resorkami lub modelami samochodów, chociaż raz w swojej karierze przeprowadził "crash test" przy pomocy tych zabawek. Mercedes wpadł na pomysł, jak oduczyć dzieci takich zabaw.

Pewnie istnieje jakaś teoria, która tłumaczy pociąg do destrukcji u dzieci. Mercedes wpadł na ciekawy pomysł, jak utrudnić rozbijanie modeli. Zainstalował w modelach sprzedawanych w zestawie magnesy o przeciwnych biegunach. Dzięki temu po zbliżeniu się aut, odpychają się one nawzajem, przez co udaje się uniknąć kolizji.

Dzieci z pewnością będą poirytowane takim stanem rzeczy, ale z każdej zabawy płynie jakiś morał. W tym przypadku jest to uświadomienie o istnieniu systemu BAS (Brake Assist System), którego zadaniem jest wykrywanie ryzyka wypadku, a następnie zmniejszenie prędkości poprzez zaaplikowanie ciśnienia w układzie hamulcowym, co pozwala zmniejszyć skutki kolizji.


Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.