Niezdecydowany kierowca doprowadził do śmiertelnego wypadku z motocyklistą

Motocykliści zwykle proszą kierowców samochodów tylko o jedno: „Jeździe przewidywalnie”. Niestety ten kierowca zrobił coś bardzo zaskakującego i głupiego.

Doświadczony motocyklista nie ma żadnego problemu z manewrowaniem między samochodami i znajdowaniem dla siebie miejsca, nawet w gęstym ruchu. Ale zagrożeniem dla niego są kierowcy, którzy wykonują nagłe, nieprzewidywalne manewry.

Ścigacz kontra Porsche 911 – wyścig zakończył się szybko i bardzo boleśnie

W tej sytuacji motocyklista nie manewrował, nigdzie się nie wciskał. Po prostu jechał swoim pasem. Nie mógł przewidzieć, że kierowca samochodu, stojący na prawym pasie, nagle zapragnie skręcić w lewo. I pojedzie w poprzek trzech pasów.

Chwila nieuwagi i trzech motocyklistów zostało rannych

Motocyklista zginął na miejscu. Jadąca z nim żona przeżyła, ale została poważnie ranna.

https://www.youtube.com/watch?v=jHFMH6r9wFU

Najnowsze

Pijany motocyklista przewrócił się uciekając przed policją

Kierujący sądził, że radiowóz nie dogoni motocykla, ale realia zwykłych dróg pokazują, że przewaga jednośladów bywa pozorna.

W Kamieńcu Ząbkowickim policjanci chcieli zatrzymać do kontroli motocyklistę. Mężczyzna nie zatrzymał się jednak, ale nagle przyspieszył, próbując uciec. W terenie zabudowanym jego prędkość dochodziła do nawet 140 km/h!

Motocyklista chciał uciec przed policją, wylądował na masce radiowozu

Policjanci gonili motocyklistę przez kilka kilometrów. Pościg zakończył się w momencie, kiedy na drodze mężczyzny pojawił się samochód, którego nie mógł wyprzedzić. Prawdopodobnie ostro zahamował i nie utrzymał maszyny, w efekcie upadając na asfalt.

Motocyklista uciekał przed policją. Miał przy sobie narkotyki i broń maszynową!

Okazało się, że motocyklistą był 42-letni obywatel Ukrainy, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego blisko promil w wydychanym powietrzu. Teraz odpowie za dwa przestępstwa: kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej a także wykroczenie – znaczące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Za te przestępstwa grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Najnowsze

„Nie widzę tragedii” powiedział kierowca ciężarówki bez koła

Według policji w małej ciężarówce brakowało opony. Według nas brakowało czegoś więcej. Według kierowcy nie brakowało niczego.

Puławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli w Kurowie, że przewożący ziemię skrzyniowy Fiat Ducato (sama skrzynia wyglądała na samoróbkę), na jednym kole nie ma opony. Kierowca jechał nim po asfaltowej drodze publicznej i był bardzo zaskoczony interwencją funkcjonariuszy. Jak oświadczył: „Nie widzi tragedii” w tym co robi, bo jedzie na budowę. Nie dostrzegał również niebezpieczeństw, które grożą podczas jazdy samochodem w takim stanie.

A jednak ktoś kupił 32 graty przeznaczone na złom! I to za niemałe pieniądze

Interweniujący policjanci wybrali dość wąskie kadry robiąc zdjęcia, ale wygląda na to, że samochód nie miał z tyłu bliźniaków, więc brak jednej opony nie był w żaden sposób rekompensowany. Po drugie ze zdjęć wynika, że w aucie nie brakowało jedynie opony – poruszał się na samej tarczy felgi, przykręconej do piasty, pozbawionej kołnierza, na który nakłada się oponę.

Transport po polsku – bez prawa jazdy, bez badań, ale za to z licznymi usterkami

Bez względu na szczegóły techniczne, za poruszanie się pojazdem, który niszczy nawierzchnię jezdni 35-latek z powiatu radomskiego otrzymał mandat karny. Zatrzymano mu także dowód rejestracyjny pojazdu.

Najnowsze

Jakie jest najlepsze miejsce na ustawkę kiboli? Oczywiście środek autostrady

Pomijając już sam wątek „miłośników” przeciwnych drużyn, to kto „umawia się” na „spotkanie” na środku autostrady?

Nagranie pochodzi z kamery w samochodzie postronnego kierowcy. Widzimy na nim jak ruch na autostradzie A4 spowalnia. Kierowcy na prawym pasie zaczynają zjeżdżać na pobocze, przekonani, że zbliżają się do korka i chcąc ustawić się tak, żeby utworzyć korytarz życia.

Sześciu kiboli (jadących jednym Nissanem Micra) urządza sobie bójkę na środku drogi

„Na szczęście” okazało się, że nie doszło do żadnej kolizji i droga nie jest zablokowana. Po prostu kibole urządzili sobie ustawkę. Na nagraniu można zobaczyć zamaskowanych dżentelmenów, przechadzających się po prawym pasie ruchu i poboczu. Według opisu nagrania byli to fani drużyn Karpaty Krosno, Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola i Resovia Rzeszów.

Najnowsze

Pijany 77-latek jechał pod prąd drogą ekspresową!

Policjanci z posterunku w Fałkowie (powiat gnieźnieński) zatrzymali pijanego kierowcę, który poruszał się pod prąd. Jak wykazała kontrola, to nie były jego jedyne przewinienia.

Jak informuje policja, dyżurny z komendy w Gnieźnie otrzymał zawiadomienie, że drogą ekspresową S5 przed węzłem Wierzyce w kierunku Gniezna jedzie pod prąd Renault Megane. Wysłany w te okolice patrol z komisariatu w Fałkowie zauważył wskazany pojazd na wysokości miejscowości Łubowo.

Wjechał tirem pod prąd na autostradę, trafił do więzienia

Po zatrzymaniu nieodpowiedzialnego kierowcy, okazało się, że 77-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno nawet nie miał świadomości, że jechał w przeciwnym kierunku i stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Powiedział policjantom, że pomylił drogi. Kontrola wykazała, że miał on więcej na sumieniu. Po pierwsze był pijany – alkomat wskazał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Samochód, którym się poruszał został odholowany na parking strzeżony. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem.

Jedzie pod prąd, bo ma plakietkę inwalidy

Nagranie pochodzi z kamery zamontowanej w samochodzie postronnego kierowcy, który w ostatniej chwili uniknął zderzenia z jadącym pod prąd 77-latkiem. Jego zachowanie też jest zastanawiające – poruszający się w złym kierunku pojazd, było widać z daleka. Kierowca Opla natychmiast zjechał na prawy pas. Tymczasem kierujący z kamerą czekał do ostatniej chwili, żeby wykonać gwałtowny i niebezpieczny przy tej prędkości manewr, pozwalający na uniknięcie wypadku.

Najnowsze