Niezabezpieczony ładunek i niesprawne hamulce, ale kierowca miał na to wytłumaczenie

Niezabezpieczony ładunek i niesprawne hamulce, ale kierowca miał na to wytłumaczenie

01 października 2019
5
Na naczepie kilkadziesiąt ton prętów stalowych, a w ciągniku siodłowym niesprawne hamulce i wiele innych problemów. Jak kierowca odpowiedział na te zarzuty?

Na obwodnicy Leśnicy we Wrocławiu, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd polskiego przewoźnika. Już pierwszy rzut oka doświadczonego inspektora pozwolił mu dostrzec, że ładunek nie został prawidłowo zabezpieczony.

 W trakcie czynności kontrolnych okazało się też, że w pojeździe pęknięta jest szyba czołowa, a układ ABS nie działa zarówno w ciągniku, jak i w naczepie. Tachograf nie przeszedł wymaganego badania okresowego, samochód miał także rozbite klosze reflektorów, w których nie świeciły żarówki.  Kierowca tłumaczył, że nie zabezpieczył ładunku, bo się spieszył, a przewód od ABS-u został mu skradziony.

Inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne, nałożyli na kierowcę mandat karny oraz nakazali zabezpieczyć ładunek. Dowody rejestracyjne ciągnika i naczepy zostały zatrzymane.

Komentarze

szymon7805
02 października 2019 08:24
Jak można wsiąść do takiego auta i pojechać? Jest to skrajna głupota i nieodpowidzialność kierowcy i właściciela pojazdu
Rr55 > szymon7805
02 października 2019 18:46
W drzwiach w scani jest klamka, trzeba ją pociągnąć do siebie delikatnie i drzwi otwarte nastepnie musisz chwycić rączki po lewej i wchodzisz do środka, siadasz, odpalasz i jedziesz.
Efg
02 października 2019 16:14
Kania je najlepszo
MarekPogromcaSzparek
02 października 2019 18:44
Pszeca tyn drut do góry nie płoleci! To płoco go zabezpieczać pasem tłanspołtowym?
Ktoś mi na to odpowie? Bo ja się na tym etapie ciężkiego i kombinowanego transportu nie znam. A chciałbym poznać wasze zdanie.
Czytelnik
02 października 2019 23:40
Halo! Tu ziemia! Ty opóźniony redaktorzyno. Ten artykuł czytałem w lipcu. Ale ty chyba zapiłeś, albo zaćpałeś. Szkoda mi czasu na ciebie idioto!