Niesprawny zestaw jechał przeciążony o 30 ton!

To już kolejny, nielegalny transport, zatrzymany przez Inspekcję Transportu Drogowego. Co gorsza, zestaw wykorzystany do przewiezienia koparki, był niesprawny.

Zestaw przewożący koparkę na potrzeby własne zatrzymali funkcjonariusze ITD z Gniezna, którzy patrolowali ekspresową „piątkę” oraz krajową 92-kę. Kontrola wykazała mocne przeciążenie. Zamiast przepisowych 40 ton, zestaw pojazdów razem z ładunkiem ważył aż 71,6 tony. Niewłaściwe były również naciski na grupie osi. Pojazd był także za długi, za szeroki i za wysoki, a nieprawidłowości dotyczące gabarytów jednymi z wielu, jakie ujawnili inspektorzy podczas tej kontroli.

Jechał 100-tonowym zestawem bez zezwolenia i wiózł jeszcze na nim osobówkę!

Tak duży ładunek przewożono zestawem niesprawnym technicznie. Układ pneumatyczny w naczepie był nieszczelny, nie działały światła cofania. Ponadto kierowca nie posiadał wymaganego w tym przypadku zezwolenia. Przewoźnik nie zapewnił również obowiązkowego w tego typu przejazdach pilota.

Sześciokrotnie przekroczył ładowność! Nie zgadniesz czym

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne od obydwu pojazdów. Pojazd mógł jechać dalej dopiero po przeładowaniu koparki. Za liczne naruszenia przedsiębiorcy grozi kara administracyjna w łącznej kwocie do 20 000 złotych. Kierowcę ukarano mandatem karnym.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze