Niesprawne dziecięce foteliki samochodowe na rynku

Na rynek trafiły foteliki samochodowe z wadą produkcyjną zamków. Realne zagrożenie jest ogromne, ponieważ, jak informuje producent firma Sabelt SPA, "pasy uprzęży mogą nie zatrzymać dziecka podczas zderzenia". Mówi się też o możliwości samoczynnego wypięcia się klamry podczas wypadku.

W zamki zostały zaopatrzone firmy Chicco, Perego, Brevi i Inglesina. Producenci na swoich stronach publikują stosowne komunikaty bezpieczeństwa, zwracając się z prośbą o weryfikację czy zakupiony fotelik należy do wadliwej partii.

 

Na stronie Chicco pojawiła się informacja, że problem dotyczy wyłącznie jednego modelu Citi SPS wyprodukowanego między 23 tygodniem 2012 r. a 22 tygodniem 2013 r. Do czasu całkowitego wyjaśnienia sytuacji sprzedaż tego modelu została wstrzymana.

Na stronie Peregro umieszczono formularz internetowy, za pomocą którego można sprawdzić czy zakupiony fotelik należy do wadliwej partii.

Więcej tematyki związanej z dziećmi w samochodach w naszej sekcji Motobrzdąc.

Jeżeli masz jeden z poniższych modeli koniecznie skontaktuj się z producentem:

– Peg Perego TRIFIX K (fotelik z grupy 0+)
– Peg Perego CULLA AUTO, Peg Perego YOUNG AUTO, Peg Perego MARTINELLI AUTO (gondole)
– Peg Perego Universal Kit Auto (pasy uprzęży, które mogły być sprzedawane osobno)

Inne produkty, w których również może pojawić się rzeczona klamra z wadą fabryczną (zwłaszcza, jeśli nie zostały nabyte bezpośrednio od polskiego dystrybutora), to:
– Brevi Smart
– Inglessina Huggy

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze