Niesamowity salon Bugatti w Londynie

Producent najdroższego i najszybszego samochodu na świecie otworzył w Londynie niewielki, ale bardzo luksusowy salon dedykowany modelowi Chiron.

To jedyne miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie można kupić nowe Bugatti Chiron. Ten wyjątkowy showroom powstał w bardzo ekskluzywnej dzielnicy Berkley Square w londyńskim Mayfair. Właścicielem jest H.R. Owen, który jest jedynym autoryzowanym dealerem marki Bugatti na Wyspach od 2006 roku. 

Przy okazji jest to jeden z najlepszych sprzedawców ultraluksusowej marki na całym świecie. Przez 10 lat sprzedał 65 egzemplarzy modelu Veyron i do tej pory zebrał 15 zamówień na Chiron. Dyrektor marki Bugatti, Anita Krizsan podkreśla, że jest to najbardziej dochodowy obiekt sprzedający francuski supersamochód. Średnio sprzedaje się tam 11 samochodów rocznie. 

W salonie dominuje niebieski kolor, który jest uzupełniony instalacjami artystycznymi nawiązującymi do dziedzictwa marki. Znajdziemy tam meble z luksusowej kolekcji marki Bugatti. Fotele wykonano z włókna węglowego i obszyto skórą, której użyto w samochodach tej marki. 

Dyrektor marki Bugatti podkreśla, że Chiron jest najlepszym samochodem na świecie, więc zasługuje na odpowiednie miejsce, w którym będzie prezentowany. Celem brytyjskiego showroomu jest dostarczanie najbardziej ekskluzywnej obsługi dla klientów, którzy zostawiają tam każdego roku potężne sumy. W końcu cennik zaczyna się od kwoty 2,4 miliona euro, co w przeliczeniu daje ponad 10 milionów złotych.

Bugatti Chiron to następca Veyrona. Jego poprzednik dzierżył miano najszybszego i najdroższego samochodu na świecie. Chiron nie ustępuje na tym polu. Luksusowy model wyposażono w 16-cylindrową jednostkę o pojemności ośmiu litrów. Wielka jednostka współpracuje z czteroma turbosprężarkami, dzięki którym maksymalna moc to 1500 KM, a szczytowy moment obrotowy wynosi 1600 Nm. Nie znamy jeszcze prędkości maksymalnej tego modelu, ale licznik jest wyskalowany do 500 km/h.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze