Edyta Klim

Niepełnosprawna podróżniczka nie zna granic!

Shinta Utami ustanowiła rekord Indonesian Records Museum na najdłuższą odległość, jaką przebyła niepełnosprawna kobieta na zmodyfikowanym skuterze.

W wieku 4 lat Shinta zapadła na chorobę Heinego-Medina, gdy gorączka spadła, okazało się, że nie może chodzić. Miała jednak sporo szczęścia, bo z czasem udało jej się wypracować własny sposób poruszania się, choć bolesny i nie zawsze skuteczny (osłabienie mięśni jest raz większe, raz mniejsze).

W 2013 roku jej ojciec zmodyfikował stary skuter siostry – Hondę Scoopy 110 cc tak, by Shinta mogła z niego korzystać. Wtedy odkryła w sobie pasję do podróżowania. Najpierw miała w planie dotrzeć do Borneo, ale z każdym osiągniętym celem, obmyślała sobie kolejny:

– Ta podróż nie była łatwa, bo chodzenie stanowi dla mnie problem, a wielokrotnie musiałam to robić i najtrudniej mi było jak skuter się zepsuł, bo musiałam go jeszcze pchać. Pójście do toalety, znalezienie noclegów też stanowiły trudność. Dobrą stroną z bycia kobietą jest to, że w razie awarii albo braku noclegów, ludzie chętnie mi pomagali. Były momenty, że chciałam zrezygnować, wtedy przyjaciółka wspierała mnie słowami: „Jakby to było proste, to każdy by to mógł zrobić”. Teraz wiem, że było warto – spełniłam swoje marzenia i mam nadzieję, że zainspiruję także innych do zmiany swojego życia – mówi Shinta

https://www.youtube.com/watch?v=Z9e9Hh4zVw8

Jej marzeniem jest przesiadka na Hondę GL1800 i poznanie całego świata. A czy jej się to uda, możecie sprawdzać na stronie: www.limitedwithoutlimits.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze