Nieostrożny kierowca pickupa uszkodził McLarena 720S

Zwykle, kiedy mowa o uszkodzonych supersamochodach, są to efekty wypadków spowodowanych przez ich właścicieli. Tym razem było inaczej.

Po autostradzie jedzie dość szybko McLaren 720S, a tuż za nim Mercedes-AMG C 63 Coupe (prawdopodobnie w wersji Black Series). Sytuacja wydaje się być jasna – obaj kierowcy chcą się przed sobą popisać, co zaraz doprowadzi do nieszczęścia.

Okazuje się jednak, że kiedy auta zbliżają się do korka, sprawnie i bezpiecznie się zatrzymują. Tego nie można powiedzieć o kierowcy pickupa, który próbując uniknąć kolizji z McLarenem stracił panowanie nad autem i uderzył w 720S bokiem. Na szczęście uszkodzenia nie okazały się duże.

Najnowsze

Toyota Tacoma jest jak Chuck Norris?

Czy samochód może być równie dzielny, co legenda kina akcji? Według tej reklamy jest jeden taki pojazd.

Toyota Tacoma to duży pickup, który potrafi przewieźć spore ładunki w trudnym terenie. Jak to pickup. Japoński producent podkreśla w swojej reklamie, że Tacoma to jednak coś więcej.

Co prawda, aby zyskać dzielność godną prawdziwej gwiazdy kina akcji, samochód ten potrzebował autografu Chucka Norrisa, ale to wystarczyło, aby Tacoma zastąpiła go w jego roli. O czym możecie się przekonać oglądając poniższe wideo.

https://www.youtube.com/watch?v=CjGWmTH7C6g

Najnowsze

Jaguar I-Pace oraz Dua Lipa na jednej scenie

Brytyjska piosenkarka ma pomóc wypromować pierwszy elektryczny model, również brytyjskiego, producenta.

Charakter współpracy Dua Lipy oraz Jaguara nie został jeszcze w pełni zdradzony. Możemy spodziewać się koncertu, który odbędzie się 3 września w Amsterdamie, ale dopisek „sezon pierwszy” sugeruje, że nie będzie to jedyny taki występ.

Sama wokalistka powiedziała, że obecność elektrycznego I-Pace’a na scenie i współpraca z Jaguarem jako takim, ma „wynieść jej muzykę oraz cały występ na zupełnie nowy poziom”. Dodała także, że jest to „technologicznie zaawansowany projekt, łączący muzykę i nowinki techniczne”.

Najnowsze

Mercedes EQC przechodzi ostatnie testy na pustyni

Pierwszy z modeli elektrycznej submarki Mercedesa - EQ - już niedługo zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Mercedes planuje, równolegle do swojej obecnej gamy modelowej, oferować samochody elektryczne, mające oznaczenie EQ w nazwie. Pierwszym z nich będzie EQC, czyli odpowiednik modelu GLC. Jego oficjalna premiera zapowiedziana została na 4 września.

Zanim to jednak nastąpi, Mercedes podzielił się wideo z testów egzemplarzy przedprodukcyjnych, które odbywały się na pustyni Tabernas w hiszpańskiej Andaluzji. Chodziło głównie o sprawdzenie działania napędu oraz baterii w wysokich temperaturach. Niemcy nie zdradzili jeszcze jaki motor lub motory będą napędzały ich nowy model, ale prototyp korzystał z dwóch, generujących w sumie 408 KM i 700 Nm, a zasilanych z baterii o pojemności 70 kWh.

Najnowsze

BMW M2 Competition bije kolejny, dziwny rekord

BMW z okazji wprowadzenia na rynek M2 Competition prowadzi nietypową kampanię reklamową: auto bije rekordy, o których istnieniu nikt nie miał pojęcia.

Pamiętacie rekord BMW M2 Competition w przebijaniu balonów laserem? Jeśli nie, to nasz materiał na ten temat znajdziecie pod tym linkiem. Teraz sportowe coupe z Bawarii zmierzyło się z kolejną konkurencją, o której słyszało może kilkanaście osób na świecie.

Tym razem chodziło o największą liczbę przeciętych słupków (wykonanych z trzciny) w ciągu minuty. Dotychczasowy rekord, ustanowiony przez człowieka, to 87 sztuk. M2 Competition udało się „skosić”, za pomocą ostrza przymocowanego do zderzaka, aż 117 sztuk. Warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do poprzedniego zadania, to faktycznie wymagało dużej precyzji i dużej mocy (w tym przypadku mówimy o 410 KM).

Najnowsze