Niemiec jechał w Polsce 241 km/h! Nowe stawki mandatów musiały go zaskoczyć

Tak jak Polacy zawsze bali się przyciskać mocnej pedał gazu po przekroczeniu granicy, tak Niemcy mogli czuć się pod tym względem nieco „swobodniej” w naszym kraju. Teraz jednak, po wejściu w życie nowego taryfikatora mandatów, oni również mogą odczuć to w portfelu.

Opisywane zdarzenie miało miejsce na lubuskim odcinku autostrady A2 w rejonie Rzepina. Patrol ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie zauważył kierowcę Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych, który poruszał się o wiele za szybko.

Nowe mandaty 2022 – pierwsi kierowcy już je odczuli!

Policjanci ruszyli za nim, a wideorejestrator pokazał im wynik 241 km/h! Przekroczenie prędkości o ponad 100 km/h to niemały „wyczyn.” Po zatrzymaniu okazało się, że dopuścił się go 33-letni obywatel Niemiec. Jeszcze w grudniu, zostałby ukarany za to mandatem na 500 zł. Teraz jednak, zgodnie z nowy taryfikatorem, musiał zapłacić 2500 zł.

Komentarze:

antyszwab - 11 stycznia 2022

Sku**ysyn powinie stracić prawo jazdy (taką karę dostałby w rzeszy) i areszt za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. A tak nadal będzie próbował zabijać.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze