Nie wskazał, kto prowadził auto na zdjęciu z fotoradaru, dostał 10x większą karę!

O 56 km/h więcej niż przewidują przepisy - kto prowadził samochód, którym przekroczono prędkość? Na to pytanie nie odpowiedział właściciel firmy, licząc, że przyjęcie przez niego kilkuset złotowego mandatu za niewskazanie użytkownika pojazdu zamknie sprawę. Finał sprawy musiał go bardzo zaskoczyć.

W lutym ubiegłego roku kierujący busem w Wejherowie przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Wykroczenie zostało zarejestrowane przez fotoradar Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. W miejscu pomiaru obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i jest to obszar zabudowany.

 W ramach wszczętych czynności wyjaśniających skierowano do właściciela pojazdu zawiadomienie o popełnionym wykroczeniu, wraz z drukami oświadczeń. Właściciel firmy – pomimo ciążącego na nim obowiązku – odmówił wskazania osoby której pojazd powierzył. Jednocześnie wyraził zgodę na przyjęcie mandatu karnego w wysokości 500 zł za ten czyn, licząc, że sprawa na tym się zakończy.

Według inspektorów mandat za niewskazanie kierującego pojazdem, był nieadekwatny do rażącego naruszenia prędkości.  Prowadzili więc dalsze czynności zmierzające do ustalenia sprawcy wykroczenia. Właściciel firmy nie odpowiadał już na przesłaną przez ITD korespondencję. Inspektorzy zdecydowali o niewystawianiu mandatu karnego i skierowali wniosek o ukaranie go do sądu.

Sąd Rejonowy w Wejherowie, na podstawie zebranych dowodów przyjął, że okoliczności czynu oraz wina oskarżonego nie budzi wątpliwości i orzekł karę w wysokości 5 000 zł oraz zasądził opłatę sądową 570 zł.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Oby tak dalej. Przez kieszeń do rozumu najłatwiej dotrzeć… 😉

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo dobrze- koniec z cwaniactwem na drodze.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze