Karolina Chojnacka

Nie będzie już Grand Prix Brazylii, ale kierowcy F1 nadal będą ścigać się w Brazylii. O co chodzi?

Formuła 1 będzie ścigać się przez kolejne pięć sezonów w Brazylii, jednak kierowcy nie będą rywalizować o wygraną w Grand Prix Brazylii.

Choć po paddocku krążyły plotki, że Formuła 1 chciałby zorganizować Grand Prix Brazylii w Rio de Janeiro, to ostatecznie jednak królowa sportów motorowych pozostanie w Sao Paulo. Projekt realizacji wyścigu w w Rio porzucono, przede wszystkim na skutek negatywnej oceny oddziaływania budowy toru na środowisko.

Przeczytaj też: GP Brazylii w Rio de Janeiro? Lewis Hamilton przeciwny wycince drzew pod nowy tor

Formuła 1 podpisała więc z promotorem Grand Prix z nową umowę, na mocy której najważniejsza seria wyścigowa pozostanie na Interlagos. Dyrektor generalny Formuły 1, Chase Carey, wyznał:

Z przyjemnością ogłaszamy, że miasto Sao Paulo będzie gościć Grand Prix Brazylii aż do 2025 roku. Nie możemy doczekać się współpracy z nowym promotorem.

Brazylia to bardzo ważny dla nas rynek, z oddanymi kibicami i długą historią w tym sporcie. Wyścig w Brazylii od zawsze jest jednym z najważniejszych punktów sezonu dla fanów, kierowców i naszych partnerów.

Tylko, że kierowcy F1 nie będą już rywalizować o wygraną w Grand Prix Brazylii, a w Grand Prix Sao Paulo. Ta zmiana nazwy ma podkreślić większe zaangażowanie miasta w organizację wydarzenia.

Przeczytaj też: Lewis Hamilton jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze