Nauka jazdy – 135 km/h, bez apteczki i bez ważnego OC

Policjanci olsztyńskiej drogówki zostali wyprzedzeni podczas patrolu przez samochód nauki jazdy, który jechał 135 km/h na drodze z ograniczeniem do 90 km/h. To jednak nie wszystkie przewinienia kursanta.

Na olsztyńskich drogach trwa akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze policji kontrolują kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, przy pomocy wideorejestratorów oraz ręcznych mierników,

Poniższy film przedstawia jeden z takich dni – w pewnym momencie jeden z radiowozów został wyprzedzony bardzo dynamicznie przez samochód nauki jazdy. Okazało się, że auto pędziło z prędkością 135 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że kursant jechał pod opieką instruktora, którego samochód nie miał ważnego OC, ani apteczki. Dodatkowo w „elce” znajdowało się więcej pasażerów niż powinno. 

Instruktor otrzymał za to mandat w wysokości 500 złotych oraz 8 punktów karnych.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Zuch kursant!!!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Na tej drodze 90? przecież to s7

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Czy droga, którą jechali to autostrada?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jazda drogami o podwyższonej dopuszczalnej prędkości. Jestem ciekawy jednego. Jeśli człowiek w L robił egzamin wewnętrzny, a kursant wyprzedzał i później ewidentnie chciał utrzymać prędkość poniżej 140 km/h. Nie zauważając znaku instruktor mógł powiedzieć, że popełnia błąd czyt. Wykroczenie, to trzeba zastanowić się ile czasu potrzebuje kursant na wychamowanie a przy takiej prędkości trzeba trochę poczekać po zdjęciu nogi z gazu. Nie powinno się oceniać po wycinku z videorwjestratora, ale fakt brak warunków do jazdyz L to przegięcie.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

w eLce musi być

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze