Nauka jazdy - 135 km/h, bez apteczki i bez ważnego OC

Policja

fot. policja.gov.pl

Policjanci olsztyńskiej drogówki zostali wyprzedzeni podczas patrolu przez samochód nauki jazdy, który jechał 135 km/h na drodze z ograniczeniem do 90 km/h. To jednak nie wszystkie przewinienia kursanta.

Na olsztyńskich drogach trwa akcja "Prędkość". Funkcjonariusze policji kontrolują kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, przy pomocy wideorejestratorów oraz ręcznych mierników,

Poniższy film przedstawia jeden z takich dni - w pewnym momencie jeden z radiowozów został wyprzedzony bardzo dynamicznie przez samochód nauki jazdy. Okazało się, że auto pędziło z prędkością 135 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że kursant jechał pod opieką instruktora, którego samochód nie miał ważnego OC, ani apteczki. Dodatkowo w "elce" znajdowało się więcej pasażerów niż powinno. 

Instruktor otrzymał za to mandat w wysokości 500 złotych oraz 8 punktów karnych.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 5 ]
Www 2016-08-27 07:17
Czy droga, którą jechali to autostrada?
1
1
Odpowiedz
Doszkalamy.edu.pl 2016-08-27 07:25
Jazda drogami o podwyższonej dopuszczalnej prędkości. Jestem ciekawy jednego. Jeśli człowiek w L robił egzamin wewnętrzny, a kursant wyprzedzał i później ewidentnie chciał utrzymać prędkość poniżej 140 km/h. Nie zauważając znaku instruktor mógł powiedzieć, że popełnia błąd czyt. Wykroczenie, to trzeba zastanowić się ile czasu potrzebuje kursant na wychamowanie a przy takiej prędkości trzeba trochę poczekać po zdjęciu nogi z gazu. Nie powinno się oceniać po wycinku z videorwjestratora, ale fakt brak warunków do jazdyz L to przegięcie.
0
0
Odpowiedz
reda 2016-08-27 09:15
w eLce musi być
0
0
Odpowiedz
RR 2017-07-24 08:27
Na tej drodze 90? przecież to s7
0
0
Odpowiedz
jg 11 miesięcy temu
Zuch kursant!!!
2
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.