Natalia Kowalska na punktowanych miejscach w F2

05 lipca 2010
Zawodniczka Cyfra + F2 Racing - Natalia Kowalska, obydwa wyścigi rozegrane na torze Algarve w Portugalii ukończyła na punktowanych miejscach. Pierwszy wyścig ukończyła na 10. miejscu, drugi na 9.
Loading module...

fot. Cyfra +
Do pierwszego wyścigu Polka startowała z 13. miejsca. Po dobrym, bardzo dynamicznym  starcie Natalia zyskała jedną pozycję, wyprzedzając Rumuna Marinescu. Ten nie złożył broni i Polka zmuszona była od razu bronić się przed jego agresywnymi atakami. Na jednym z zakrętów pierwszego okrążenia doszło do kontaktu między nimi, Natalię obróciło i spadła na ostatnią pozycję. Już w trakcie wyścigu podano komunikat, że temu zajściu uważniej przyjrzą się sędziowie.
Przeczytaj wywiad z Natalią Kowalską klikając tu.

Widzowie, którym wydawało się, że już jest „po wyścigu", musieli szybko zrewidować swoją opinię. Natalia Kowalska z niezwykłą sportową furią ruszyła w pogoń za uciekającą stawką. Nie załamała się i zaczęła nadrabiać straty w niesamowitym stylu. Komentatorzy Eurosportu (nie tylko polscy, ale także angielscy i niemieccy), patrząc na osiągane przez zawodniczkę CYFRY+ F2 RACING czasy okrążeń, nie mogli uwierzyć w to, co widzą, gdyż Polka jechała w niesamowitym tempie. Na jednym z okrążeń była najszybsza na torze. Wkrótce koszaliniance udało się wyprzedzić Bułgara Kraleva,
a później, jak z toru zjechał samochód bezpieczeństwa, także Hindusa Sureshwarena oraz Rosjanina Samarina. Potem z toru wypadł Snoeks i Polka znalazła się ponownie za Rumunem Marinescu. Nie wdając się w niepotrzebne manewry po prostu go wyprzedziła. Walka pomiędzy nimi przyciągnęła uwagę wszystkich,  a kamery Eurosportu pod koniec wyścigu skupiły się tylko na Polce. To nie był jeszcze koniec wyścigu. Kowalska wyprzedziła jeszcze Deana Stonemana, wicelidera klasyfikacji generalnej. Nasza dwudziestolatka tego dnia zjednała sobie wielu fanów. Pierwszy punkt w klasyfikacji generalnej został wywalczony w niesamowitym stylu. 

fot. Cyfra +
Do drugiego wyścigu Natalia Kowalska startowała z 12. miejsca z czasem tylko
o sekundę wolniejszym od najszybszego, prowadzącego w klasyfikacji generalnej, Brytyjczyka Jolyona Palmera. Po ponownym dobrym starcie koszalinianka utknęła na 11. pozycji za Rosjaninem Afanasjewem. Wydawało się, że tak już dojadą do mety, kiedy ten ostatni wyprzedził swojego rodaka Samarina i zaczął walczyć z Angolańczykiem Teixeirą o 7. pozycję. Tuż przed końcem wyścigu obydwaj wypadli z toru. Natalia zakończyła wyścig na świetnym 9. miejscu tuż za Rosjaninem Samarinem. Kolejne punkty zwieńczyły udany weekend w Portugalii. 

- Weekend bardzo udany, choć nie obyło się bez problemów - mówi Natalia. Może trudno w to uwierzyć, ale jechałam z uszkodzoną skrzynią biegów. Przez to start mógł być bardziej udany. Prędkość na prostej była gorsza, no i cały czas musiałam tą skrzynię oszczędzać. Nie mogłam atakować, zamiast tego trzeba było myśleć o dojechaniu do mety. Ogólnie obydwa wyścigi miałam udane, wykorzystałam wszystkie błędy konkurentów, sama ich nie popełniłam. Myślę, że pokazałam wszystkim, że na stałe zadomowiłam się w czołówce F2. 

Wydarzenia weekendu pokazują, że Polka coraz lepiej sobie radzi za kierownicą bolidu Formuły 2, co dobrze rokuje na przyszłość. Świadczą o tym coraz mniejsze różnice w czasach osiąganych przez Polkę w kwalifikacjach i podczas wyścigów. 

Kolejny runda mistrzostw Formuły 2 odbędzie się w dniach 17-18 lipca b.r. na torze Brands Hatch w Wielkiej Brytanii.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!