Natalia Kowalska 14. w Brnie

W czasie sobotniego występu na torze w Brnie Natalia Kowalska, wystartowała jako 16., przesunęła się o dwa miejsca do przodu, jednak na 15. okrążeniu wypadła z toru i nie ukończyła wyścigu. W niedzielę, po wytrwałej walce, zajęła 14. miejsce.

fot. Cyfra +

Tak blisko Polski Natalia jeszcze nie jeździła. Na torze wyścigowym im. Masaryka w Brnie pojawiło się wielu polskich kibiców, co dodatkowo dopingowało zawodniczkę do jak najlepszej jazdy, choć startowała tam po raz pierwszy. Treningi w piątek zapowiadały bardzo dobry weekend, Natalia dojechała na 9. i 10. miejscu.

Podczas sobotnich kwalifikacji Polka poprawiła czasy przejazdu. W porównaniu do treningów swoje najlepsze okrążenie przejechała szybciej o półtorej sekundy. Ze względu na bardzo wyrównane czasy pozostałych zawodników dało jej to 16. pozycję w kwalifikacjach.
– Zostałam przyblokowana na najszybszym okrążeniu na około 0,3 sekundy w ostatnim sektorze, co dawałoby mi 9. miejsce. Jak widać jest bardzo ciasno – relacjonuje Kowalska.

Pierwszy, sobotni wyścig Natalia rozpoczęła od obrony pozycji z kwalifikacji. Potem rzuciła się w pogoń za Marinescu, wyprzedziła go i znalazła się na 14. pozycji. Następnym zawodnikiem, którego Natalia chciała wyprzedzić był Niemiec Julian Theobald. Początkowo traciła do niego aż pięć sekund. W błyskawicznym tempie odrabiała stratę. Polka jechała wtedy naprawdę szybko, jej czasy okrążeń były nawet lepsze od zawodników z czołowej ósemki. Gdy przymierzała się do wyprzedzenia Theobalda zbyt mocno docisnęła pedał gazu i wypadła z toru, nie kończąc wyścigu.

fot. Cyfra +

W niedzielnych kwalifikacjach Natalia uzyskała 18. pozycję i ponownie czekało ją przedzieranie się do przodu. Chwilę po starcie była już o dwie lokaty wyżej. Po dwóch okrążeniach okazało się jednak, że hamulce w bolidzie nie reagują prawidłowo.
– Dociskałam hamulec ale auto nie zwalniało tak jak powinno, dlatego musiałam się ratować hamowaniem silnikiem – opowiada Natalia. Po wytrwałej walce udało jej się wyprzedzić Juliana Theobalda i drugi dzień wyścigów zakończyć na 14. miejscu.

Obecnie przed zawodnikami Formuły 2 miesiąc wakacji, kolejny wyścigowy weekend odbędzie się w niemieckim Oschersleben na początku września. Ten tor Natalia zna bardzo dobrze, są więc szanse na kolejne upragnione punkty w F2.

W tegorocznym kalendarzu rozgrywek Formuły 2 pozostały jeszcze tylko dwie eliminacje:
3 – 5 września, Oschersleben, Niemcy, runda 15. i 16.
17 – 19 września, Valencia, Hiszpania, runda 17. i 18.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze